U-20 basketbolisti 1/4 finālā neiekļūst

Latvijas U-20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta A divīzijas turnīra otrā posma E grupas pēdējā un trešajā spēlē trešdien ar rezultātu 57:70 (13:17, 16:20, 13:16, 15:17) piekāpās Melnkalnes vienaudžiem un ceturtdaļfinālā neiekļuva.

E grupas kopvērtējumā Latvijas basketbolisti izcīnīja vienu uzvaru piecos mačos un turpinās cīņu par 9.-12. vietu čempionātā.

Trešdienas spēlē Latvijas izlases labā Lauris Blaus guva 14 punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas zem groziem, bet Oto Ošenieks guva desmit punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

Jau mača sākumā Melnkalnes izlase ieguva septiņu punktu pārsvaru, bet pirmās ceturtdaļas otrajā pusē risinājās līdzvērtīga spēkošanās un Latvijas basketbolistiem izdevās samazināt starpību rezultātā līdz četru punktu atstatumam. Otrās ceturtdaļas sākumā spēle risinājās pēc līdzīga scenārija, bet tad Melnkalnes basketbolisti atkal panāca sešu punktu pārsvaru, ko gan Latvijas izlasei pusotru minūti līdz ceturtdaļas beigām izdevās samazināt līdz minimumam. Tomēr turpinājumā Melnkalnes izlase darbojās daudz veiksmīgāk un atpūtā devās ar astoņu punktu pārsvaru.

Mača trešo trešdaļu veiksmīgāk uzsāka Latvijas basketbolisti un vēl četras minūtes pirms tās beigām atpalika tikai par punktu, bet nākamo divu minūšu laikā pretinieki panāca jau 50:40 savā labā un pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 53:42. Tomēr atlikušajā spēles daļā Latvijas basketbolistiem neizdevās lauzt cīņas gaitu un izvairīties no zaudējuma.

Pārējās E grupas pēdējās kārtas spēlēs trešdien Serbijas izlase tiksies ar Grieķiju, bet Lietuva sacentīsies ar Ukrainu, un pēc to noslēguma kļūs zināms galīgais vietu sadalījums E grupā.

Ceturtdaļfinālā iekļūs grupas četras spēcīgākās vienības.

Kā ziņots, turnīra pirmajā posmā Latvijas izlase sacentās A apakšgrupā, kur izcīnīja vienu uzvaru un piedzīvoja divus zaudējumus, bet iekļuva nākamajā kārtā. Pirmajā mačā Latvija ar 70:91 piekāpās Ukrainai, otrajā spēlē ar 84:53 pieveica Čehiju, bet trešajā spēlē Latvijas jaunie basketbolisti ar 53:82 piekāpās Grieķijai.

Tikmēr otrā posma pirmajā spēlē pirmdien Latvijas U-20 izlase ar 57:70 piekāpās Serbijas vienaudžiem, bet pēc tam otrdien ar 75:72 pieveica Lietuvu.