U-20 hokejisti mājās brauc ar uzvaru

Pasaules U-20 čempionāta pēdējā spēlē Latvijas jaunie hokejisti pirmdienas vēlā vakarā ar 6:4 pārspēja Austrijas vienaudžus.

Šai spēlei bija tikai prestiža nozīme, jo abas komandas jau bija zaudējušas cerības saglabāt vietu augstākajā divīzijā. Tomēr vismaz par godu, kuru šajā čempionātā Latvijas jaunie hokejisti vēl nebija pratuši aizstāvēt, bija vērts pacīnīties.

Spēles 7. minūtē mača rezultātu vairākumā atklāja Latvijas U-20 izlases kapteinis Roberts Bukarts, tomēr jau pēc pusotras minūtes Konstantīns Komareks vairākumā panāca izlīdzinājumu. Perioda otrajā daļā krietni labāki bija latvieši, kuri 88 sekunžu laikā guva trīs vārtus (Gunārs Skvorcovs, Miks Indrašis un Bukarts), kas ļāva mūsu jauniešiem pēc pirmās trešdaļas būt vadībā ar 4:1.

Jau otrās trešdaļas 2. minūtē Austrijas U-20 izlasei izdevās samazināt rezultāta starpību, kad vairākumu realizēja Andreass Kristlers, bet 6. minūtē lielajā skaitliskajā vairākumā Komareks panāca 4:3. Pēc dažām minūtēm latvieši vēlreiz uz ilgāk nekā minūti palika trijatā pret pieciem austriešiem, taču šoreiz mazākums tika izturēts. Bet pēdējās divarpus trešdaļas minūtes Latvijas U-20 hokejisti pavadīja vairākumā, jo noraidījumu līdz spēles beigām (5+20 minūtes) saņēma austrietis Marko Zorecs, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešā perioda vidū Indrašis vairākumā panāca 5:3, nedaudz vēlāk Roberts Maziņš arī vairākumā guva Latvijas izlases sestos vārtus, bet perioda 14. minūtē austrieši rezultāta starpību samazināja, kad precīzs bija Markuss Untervegers.

Septīto vietu turnīrā izcīnīja Čehijas U-20 izlase, kas ar 5:2 pārspēja Slovākijas vienaudžus, bet cīņā par piekto vietu tiksies Krievijas un Somijas jaunieši.

Atgādinām, ka pasaules U-20 čempionāta finālā iekļuvuši Kanādas un ASV vienaudži, bet par bronzas godalgām cīnīsies Zviedrijas un Šveices jaunie talanti.