U-20 hokejisti zaudē čehiem un vietu augstākajā divīzijā

Pasaules U-20 čempionāta pirmajā spēlē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā Latvijas jaunie hokejisti svētdienas vakarā ar 2:10 zaudēja Čehijas vienaudžiem, tādejādi izkrītot no augstākās divīzijas un neizpildot pirms turnīra izvirzīto uzdevumu.

Jānis Kalniņš

Pēc kārtējās sagrāves pasaules U-20 čempionātā Latvijas jaunie hokejisti zaudējuši vietu elites sabiedrībā, kurā izdevās uzkavēties divus gadus.

Latvijas U-20 hokejisti kārtējo reizi šajā turnīrā «izgāza» pirmo trešdaļu, kurā latviešu vārtos «sabira» piecas ripas. Jau līdz 4. minūtei pēc Tomaša Knoteka un Davida Ostrižeka precīziem metieniem rezultāts kļuva 0:2 un jau ne pirmo reizi čempionātā Raimondu Ermiču Latvijas U-20 izlases vārtos nomainīja Jānis Kalniņš. Tomēr perioda pēdējās sešās minūtēs neglāba arī viņš, un Čehija ar Stepana Novotnija, Mihala Poletina un Jana Kanas pūlēm panāca 0:5.

Otrās trešdaļas 3. minūtē Raimonds Vilkoits vienus vārtus atspēlēja, tomēr jau pēc nepilnām trim minūtēm Knoteks guva sestos vārtus Čehijas jauniešu izlases labā. Perioda 14. minūtē Vilkoits vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz četriem vārtiem, taču trešdaļas pirmspēdējā minūtē latvieši ielaida vārtus, spēlējot vairākumā, kad Kalniņu pārspēja Roberts Kuzals (2:7).

Trešā perioda 4. minūtē Jakubs Jerabeks realizēja skaitlisko vairākumu, turklāt 11. minūtē Tomašs Kubaliks varēja gūt devītos vārtus, taču «bullīti» viņam izmantot neizdevās. Tomēr jau pēc trim minūtēm Kubaliks savu panāca, realizējot vairākumu un panākot 2:9. Bet 68 sekundes līdz mača beigām Knoteks guva savus trešos vārtus spēlē, vēlreiz izmantojot skaitlisko vairākumu (2:10).

Pēdējo spēli Latvijas U-20 hokejisti aizvadīs pirmdienas vakarā, pulksten 24.00, kad tiksies ar Austrijas vienaudžiem, kam pirms čempionāta pārbaudes mačā tika zaudēts ar 4:6. Taču šai spēlei vairs nebūs nozīmes, jo latviešu U-20 hokejisti zaudējuši vietu augstākajā divīzijā un nākamgad spēlēs B divīzijā.