U-20 hokejisti zaudē spēli un izredzes atgriezties elitē

45 komentāri

Pasaules U-20 čempionātā 1. divīzijā šodien Polijas pilsētā Sanokā neveiksmi piedzīvoja Latvijas jaunie hokejisti, kas izšķirošā mačā ar 1:4 piekāpās Dānijas vienaudžiem, kuri jau nodrošinājuši vietu elites divīzijā nākamgad.

Elvis Merzļikins

Spēles rezultāts tika atklāts pirmās trešdaļas 13. minūtē, kad vārtus guva dāņu uzbrucējs Madss Ellers, turklāt pirmā perioda beigās un otrās trešdaļas sākumā latviešiem četras minūtes nācās spēlēt mazākumā.

Otrā perioda sākumā Latvijas komanda vēl divas minūtes spēlēja mazākumā, bet arī šoreiz dāņi vārtus neguva, tomēr nepilnas trīs minūtes līdz trešdaļas beigām Nikolajs Ēlerss dubultoja Dānijas valstsvienības pārsvaru.

Trešā perioda 5. minūtē Latvijas izlasei izdevās samazināt rezultāta starpību, kad vairākumu realizēja Roberts Lipsbergs, tomēr nepilnas piecas minūtes līdz mača beigām Latvijas komanda iekrita uz pretuzbrukumu, kurā Sonijs Hercbergs trešoreiz pārspēja Elvi Merzļikinu, bet sekundi līdz finālsirēnai Olivers Bjorkstrands ieraidīja ripu tukšos vārtos.

Atgādinām, ka turnīra pirmajās trīs spēlēs Latvijas komanda izcīnīja «sausās» uzvaras - ar 5:0 pret Poliju, ar 10:0 pret Slovēniju un ar 3:0 pret Austriju.

Turnīra pēdējo spēli Latvijas jaunie hokejisti aizvadīs sestdien, kad pretī stāsies Baltkrievijas vienaudži, taču pirmo vietu turnīrā neviena no šīm komandām vairs nevar izcīnīt.