U-20 izlase EČ sāk ar dramatisku uzvaru pār Slovēniju

Eiropas U-20 čempionāta pirmajā apakšgrupas spēlē Rodas salā Grieķijā šodien Latvijas jaunieši ar 93:86 papildlaikā pieveica Slovēnijas jaunos basketbolistus.

Dairis Bertāns

Latvijas U-20 basketbolisti pēdējā ceturtdaļā pret Slovēnijas vienaudžiem atspēlēja 13 punktu deficītu, izcīnīja neizšķirtu pamatlaikā, bet pagarinājumā svinēja uzvaru.

Latvijas U-20 izlases labā 29 punktus guva Dairis Bertāns, 21 punktu sakrāja Jānis Strēlnieks, 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas Laura Blaua rēķinā, bet 11 punktus un 13 atlēkušās bumbas pievienoja Kristers Zeidaks. Slovēnijas komandā ar 17 punktiem izcēlās Dino Muričs, bet 16 punktus guva Luka Dimečs.

Spēles pamatlaiks aizritēja ar lielām rezultāta svārstībām. Pēc pirmās ceturtdaļas desmit punktu pārsvars bija latviešiem (26:16), taču otro ceturtdaļu ar 15:0 izrāvienu iesāka Slovēnijas vienaudži un pēc pirmā puslaika Latvijas jaunajiem basketbolistiem bija jau -9 (36:45).

Līdz trešās ceturtdaļas beigām Latvijas jauniešiem izdevās «pievilkt» līdz -5 (61:66), tomēr pēdējās desmit minūtes iesākās ar astoņiem punktiem pēc kārtas slovēņu izpildījumā (61:74). Tad neticamu pavērsienu veica Latvijas U-20 izlase, piecarpus minūšu laikā gūstot 18 bezatbildes punktus un nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām izvirzoties vadībā ar 79:74.

Taču arī ar to «šūpoles» šajā mačā neapstājās, jo septiņus punktus pēc kārtas guva Slovēnijas U-20 izlase un latviešiem minūti līdz pamatlaika beigām bija -2 (79:81). Pēdējās sekundēs pēc neprecīza Bertāna metiena bumbu grozā «iebakstīja» Zeidaks, izraujot neizšķirtu pēc pamatlaika - 81:81.

Papildlaika pirmā puse aizritēja līdzīgā cīņā (86:86), taču tad slovēņu uzbrukums tika apturēts, bet piecus punktus pēc kārtas Latvijas izlases labā guva Lauris Mizis.

Citā A apakšgrupas mačā Spānijas U-20 basketbolisti ar 84:72 pieveica Krievijas izlasi. Piektdien, pulksten 14.30 latvieši mērosies spēkiem ar Krievijas jaunajiem basketbolistiem, bet sestdien, 14.30 Latvijas jauniešiem pretī stāsies Spānijas vienaudži.