U-21 futbolisti zaudē Farēru salām

Latvijas U-21 izlases futbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē savā laukumā trešdien ar 0:1(0:0) zaudēja Farēru salu valstsvienībai.

Mihails Zemļinskis

Latvijas U-21 izlases galvenais treneris Mihails Zemļinskis.

Vienīgos vārtus mačā 55. minūtē guva Farēru salu izlases uzbrucējs Johans Simuns Edmundsons.

Pirmajā puslaikā iniciatīva piederēja Latvijas U-21 izlasei, tomēr laukuma saimniekiem vārtus gūt neizdevās. Otrā puslaika sākumā kļūdu pieļāva viesu komandas vārtsargs un Ritvars Rugins izgāja viens pret viņu, tomēr nespēja gūt vārtus. Uzreiz pēc tam Fāreru salu izlases futbolisti devās pretuzbrukumā un atbildēja ar gūtajiem vārtiem, kad pēc centrējuma bumbu vārtos ar galvu raidīja Edmundsons.

Ļoti sliktas kvalitātes laukumā Fāreru salu valstsvienība izveidoja tikai vienu bīstamu momentu, pēc kura arī guva vārtus, bet Latvijas komanda uzbruka lielāko mača daļu, tomēr vārtus gūt tā arī nespēja.

Kā ziņots, Latvijas izlasei šajā mačā traumu dēļ nevarēja palīdzēt Vadims Žuļevs un Artūrs Vaičulis, kuri nepiedalījās arī iepriekšējā spēlē, kurā Latvijas komanda viesos ar 1:4 zaudēja Rumānijai. Tāpat nespēlēja arī trīs uzbrukuma veidotāji - Edgars Gauračs, Artjoms Rudņevs un pussargs Jevgeņijs Kosmačovs.

2011. gada Eiropas U-21 čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas izlase startē 1. apakšgrupā kopā ar Rumāniju, Farēru salām, Krieviju, Andoru un Moldovu.

Nākamo maču Latvijas U-21 valstsvienība aizvadīs tikai nākamgad, kad 11. augustā izbraukumā spēkosies ar Krievijas vienaudžiem.

1. apakšgrupas kopvērtējuma pirmajā un otrajā vietā pašlaik ar 18 punktiem septiņos aizvadītajos mačos atrodas Rumānijas un Krievijas futbolisti, kuriem ar deviņiem punktiem septiņos mačos seko Latvijas U-21 izlase. Moldovas un Farēru salu valstsvienības ar septiņiem punktiem ieņem ceturto un piekto vietu, bet Andora pašlaik punktus vēl nav izcīnījusi.

Jau ziņots, ka kopumā par ceļazīmi uz finālturnīru cīnās 52 Eiropas valstu izlases, bet 2011. gada Eiropas U-21 čempionāta finālturnīrs notiks Dānijā, un tajā piedalīsies astoņas komandas.

Apakšgrupu uzvarētāji un četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā, izveidojot septiņus pārus, kuros ceļazīmes uz finālturnīru liktenis izšķirsies divu spēļu summā.