UEFA turpina izmeklēt «Skonto» kluba parādsaistību situāciju

Apollo
1 komentārs

Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) turpina izmeklēt Latvijas šīs sezonas otrās spēcīgākās komandas «Skonto» nenomaksāto parādu situāciju.

UEFA turpina izmeklēt «Skonto» kluba parādsaistību situāciju

Foto: Ieva Čīka/LETA

Iepriekš septembrī UEFA nenokārtoto parādsaistību dēļ apturēja prēmiju naudas izmaksu «Skonto» komandai par dalību šīs sezonas Eirokausos. Visām komandām, kas šosezon startējušas UEFA pārraudzītajos klubu turnīros un līdz ar to ir pelnījušas asociācijas prēmijas, līdz 30.jūnijam bija jāsniedz savas garantijas par finansiālo situāciju. UEFA klubu finansu kontroles komiteja septembrī konstatēja, ka sešiem klubiem ir nopietni parādi pret citiem klubiem, spēlētājiem un to darbiniekiem, un/vai nodokļu dienestiem.

UEFA septembrī paziņoja, ka tiek pētīta kopumā 31 Eiropas kluba finansiālā situācija, taču tagad 25 no šiem izmeklēšanas procesiem ir apturēti.

Bez «Skonto» komandas pašlaik soda sankcijas no UEFA draud arī Vroclavas «Slask» (Polija), Gimarainšas «Vitoria» (Portugāle), Tirgužiu «Pandurii» (Rumānija), Ploješti «Petrolul» (Rumānija) un Doņeckas «Metallurg» (Ukraina) komandām. Visi šie klubi šosezon startējuši vai vēl turpina piedalīties UEFA Eiropas līgas turnīrā.

Iepriekš «Skonto» kluba direktors Askolds Uldriķis paudis, ka parāda lielākā daļa ir saistības pret Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Vairākus gadus krājies parāds uzreiz nav nomaksājams, tādēļ «Skonto» ar VID norēķinās pēc saskaņota grafika. Viņš izteicies, ka «Skonto» esot arī nelieli parādi par spēlētājiem un norēķinos ar uzņēmumiem.

UEFA klubu finansu kontroles komiteja turpinās visu minēto klubu situāciju izpēti, bet ar saviem lēmumiem klajā sola nākt decembrī. Iespējamo soda sankciju lokā ietilpst naudas sodi, prēmiju izmaksu atcelšana un liegums piedalīties Eirokausu turnīros.

«Skonto» klubu šīs sezonas beigās skārušas jūtamas finansiālās problēmas. Futbolisti jau vairākus mēnešus nav saņēmuši algas, bet neizmaksāta palikusi daļa arī no pagājušās sezonas algām.

«Skonto» komanda šogad startēja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, kur tika līdz otrajai kārtai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv