Uģis Gross Krievijas «Grand Prix» izcīņas 1.braucienā spiests izstāties

Pasaules čempionāta F-1 uz ūdens trešā posma - Krievijas «Grand Prix» izcīņas - pirmajā braucienā sestdien tehnisku problēmu dēļ izstāties bija spiests «Zepter» komandu pārstāvošais Latvijas pilots Uģis Gross.

Jau ziņots, ka kvalifikācijas sacensībās Gross izcīnīja 11.starta vietu. Pirmajā braucienā latvietis šo pozīciju noturēja līdz pat devītajam aplim, taču jau neilgi pirms tam, plīvojot dzeltenajam karogam, viņa vadītā laiva strauji zaudēja ātrumu.

«Īsti vēl nezinu, kur tā vaina. Startēju labi, bet bija tur tādas mazas sadursmes, un kaut kur nolauzu laivas priekšējo ragu,» izteicās Gross. «Varbūt arī tas nebija galvenais iemesls, bet jau nedaudz vēlāk galīgi nevarēju vairs ātri pabraukt. Skatīsimies, meklēsim iemeslu - rīt jau būs jauna diena, pavisam citas sacīkstes, un tad jau redzēsim.»

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja aizvadītā gada pasaules čempions, Kataru pārstāvošais amerikānis Džejs Praiss no «Qatar» komandas, otrajā vietā ierindojās AAE sportists Ahmeds Al Hameli, bet kā trešais finišēja francūzis Filips Šiaps, kurš uz goda pjedestāla kāpa pirmo reizi savā F-1 karjerā.

Savukārt izstāties, tāpat kā Gross, bija spiests gan latvieša komandas biedrs, deviņkārtējais pasaules čempions Gvido Kapelīni no Itālijas, gan arī pašreizējais čempionāta līderis, vēl viens AAE pilots Tani Al Kamzi, kā arī 2007.gada pasaules čempions, «Mad Croc» vienības somu pilots Sāmi Sēlio.

Sacīkstēs kopā startēja 18 piloti, jo vēl viens dalībnieks - brits Endijs Eliots - rīta brīvajos treniņbraucienos piedzīvoja smagu avāriju.

Otro braucienu Ņevas upē izdveidotajā trasē paredzēts aizvadīt svētdien plkst.17 pēc Latvijas laika.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis pēc aizvadītiem diviem posmiem bija AAE pilots Tani Al Kamzi ar 53 izcīnītiem punktiem, kamēr otrās vietas īpašnieka Praisa rēķinā bija 35 punkti, bet vēl par diviem punktiem mazāk bija sakrājis zviedrs Jūnass Andešsons no «Team Azerbaijan». Ceturto pozīciju ar 30 punktiem līdz šim ieņēma deviņkārtējais pasaules čempions Kapelīni, bet Gross atradās desmitajā vietā ar desmit izcīnītiem punktiem.

Čempionāta nākamie divi posmi oktobrī norisināsies Ķīnā.