Ugunsdzēsēju atalgojums varētu samazināties par 70 latiem

Apollo
0 komentāru

Saistībā ar budžeta līdzekļu samazinājumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) dienošo amatpersonu atalgojums februārī varētu būt aptuveni par 70 latiem mazāks nekā līdz šim, preses konferencē pastāstīja VUGD šefs Ainars Pencis.

Ugunsdzēsēju atalgojums varētu samazināties par 70 latiem

Foto: Apollo, R.Oliņš

Patlaban vidējā VUGD darbinieka amatalga ir aptuveni 265 lati, uzturdevas kompensācija ir 120 lati, 28 latus veido piemaksa par darba bīstamību, kā arī vēl papildu nauda tiek maksāta par dienesta pienākumu pildīšanā pavadītajām nakts stundām. Vidēji atalgojumā vienam VUGD darbiniekam ik mēnesi tiek izmaksāts nedaudz virs 400 latiem, skaidroja Pencis.

Tā kā dienestam piešķirtais finansējums šogad ir ievērojami samazināts, atalgojumu līdzšinējā apjomā turpmāk saglabāt nebūs iespējams.

Minētais atalgojuma samazinājums par aptuveni 70 latiem vienlīdz attieksies gan uz dienošajiem, kuri saņem nedaudz virs 400 latiem, gan arī uz tiem, kuru atalgojums ir ievērojami lielāks.

Pencis uzskata, ka labāk tomēr ir saņemt mazāk nekā nesaņemt vispār, tāpēc viņa vadītais dienests šogad centīsies pēc iespējas saglabāt darbiniekus.

Jau pērn VUGD ir samazinātas 166 štata vietas. Rezultātā darbu atstājuši 67 virsnieki, 43 brīvlīguma un 56 ierindas darbinieki. Pārsvarā tie bijuši cilvēki, kas veica atbalsta funkcijas, piemēram, grāmatveži, norādīja Pencis.

Patlaban VUGD izveidojies aptuveni 37 000 latu parāds par janvāri komunālo pakalpojumu sniedzējiem. «Februārī, protams, daļa no šīs parādu summas tiks dzēsta, taču veidosies citi jauni parādi,» sacīja VUGD priekšnieks, skaidrojot, ka sliktākajā gadījumā ugunsdzēsēji varētu palikt bez apgaismotām telpām, bez elektrības, siltuma un ūdens.

Tomēr degvielas dienestam patlaban netrūkst, jo izbraukumu nav daudz. Lai gan pērn šim mērķim tika atvēlēti 600 000 latu, bet šogad — tikai 250 000 latu, ugunsdzēsēju automašīnās tiek lieti arī degvielas krājumi no valsts materiālajām rezervēm. 2008. gadā šāda iespēja netika izmantota.

Kopumā VUGD galvenie darba rādītāji pērn ir jūtami uzlabojušies un sasniegtie rezultāti, pēc Penča teiktā, ir ļoti labi.

Kā ziņots, dienesta apkopotā statistika liecina, ka pagājušajā gadā ievērojami samazinājies ugunsgrēkos bojā gājušo bērnu skaits. 2008. gadā ugunsgrēkos Latvijā bojā gājuši divi bērni, bet 2007. gadā — septiņi, 2006. un 2005. gadā — katrā pa sešiem, 2004. gadā — 11, 2003. gadā — 14, savukārt 2002. gadā ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši 11 bērni.

2008. gadā arī bijis mazākais ugunsgrēkos kopumā bojā gājušo cilvēku skaits pēdējo desmit gadu laikā. Pērn ugunsgrēkos gājuši bojā 163 cilvēki. Otrais mazākais ugunsgrēkos bojā gājušo skaits bijis 2004. gadā, kad ugunsnelaimēs dzīvību zaudējuši 195 cilvēki. Savukārt traģiskākie ugunsgrēki plosījušies 2002. gadā, kad tajos gājuši bojā 267 cilvēki.

Pagājušajā gadā ugunsgrēkos izglābti 148 cilvēki. Ar ugunsgrēkiem nesaistītos negadījumos — ceļu satiksmes negadījumos, negadījumos uz ūdens un ledus, kā arī citos — VUGD darbinieki izglābuši 255 cilvēkus.

Pērn Latvijā reģistrēti kopumā 8967 ugunsgrēki, kas ir par 11,9% mazāk, salīdzinot ar 2007. gadu, kad Latvijā tika reģistrēti 10 179 ugunsgrēki. Galvenie ugunsgrēku izcelšanās iespējamie iemesli joprojām ir neuzmanīga rīcība ar uguni un bojātas elektroierīces vai nepareiza to ekspluatācija, pastāstīja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

No neuzmanīgas rīcības ar uguni pērn izcēlušies 6396 ugunsgrēki, bet bojātas elektroierīces vai to nepareiza izmantošana pagājušajā gadā bijušas par iemeslu 1145 ugunsnelaimēm. 626 ugunsgrēku cēlonis bijusi bojāta apkures sistēma vai tās nepareiza ekspluatācija, 423 ugunsgrēkos kā iespējamais cēlonis norādīts tīša dedzināšana, bet 109 — bērnu rotaļas ar uguni.

Salīdzinot ar 2007. gadu, ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais cēlonis bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni, pērn samazinājies par 17,6%, savukārt ugunsnelaimju skaits, kurām par iemeslu bijušas ar apkuri saistītas problēmas, samazinājies par 16,4%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv