Ugunskristības galā. -23 pret EČ galveno favorīti Franciju

24 komentāri

Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā spēlē sestdienas vakarā Latvijas sieviešu basketbola izlase Trelazē ar 39:62 piekāpās mājiniecei Francijas valstsvienībai.

Endene Mijema & Liene Jansone

Latvija un Francija 39:62 (7:15, 14:33, 33:50).
Babkina 11 (4 kļūdas), Karkliņa 8 (4 atl.b., 4 kļūdas), Jansone 5, Brumermane 4, Eibele 3, Krastiņa 2, Jākobsone 2, Šteinberga 2, Liepkalne 2; Jakubu 17 (4 kļūdas), Grudā 9 (6 atl.b.), Mijema 9, Gomisa 7.

Mača sākumā Francijas basketbolistēm izdevās izmantot auguma pārsvaru, gūstot vairākus punktus no groza apakšas un izvirzoties vadībā ar 9:2. Turpinājumā latvietes uzlaboja spēli aizsardzībā, taču uzbrukumā joprojām milzu grūtības sagādāja tikt līdz labām metienu pozīcijām. Otrās ceturtdaļas ievadā Francijas izlases pārsvars pirmoreiz pārsniedza desmit punktus (20:9), bet latvietes desmit gūto punktu robežu sasniedza tikai 7. minūtē, kad rezultāts kļuva 11:26.

Pirmajās 20 minūtēs Latvijas basketbolistes no spēles realizēja tikai piecus no 27 metieniem, kā arī zaudēja cīņu zem groziem (18 pret 24) un pieļāva vairāk kļūdu (10 pret 4). Turklāt latvietes meta tikai divus soda metienus, kamēr francūzietes izpildīja 20 sodiņus.

Trešo ceturtdaļu arī latvietes aizvadīja gana rezultatīvi un desmitminūti spēja pat uzvarēt ar 19:17, tādējādi pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas izlasei bija -17 (33:50). Arī pēdējās desmit minūtēs būtiski pavērsieni mačā nenotika un mājinieces nosargāja pārliecinošu uzvaru.

Citā C apakšgrupas spēlē sestdien Lielbritānijas basketbolistes ar 76:68 pārspēja Serbijas izlasi.

Nākamajā spēlē svētdien, plkst. 16.00 Latvijas basketbolistes tiksies ar Lielbritāniju, bet pirmdien, plkst. 16.00 apakšgrupas pēdējā mačā pretī stāsies Serbija. Turnīra otrajā posmā iekļūs trīs labākās komandas no katras apakšgrupas.