Ukraina tikai bullīšos pārspēj ungārus

2010. gada Vankūveras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pēdējās kārtas spēlē Ukrainas izlases hokejisti pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 pieveica Ungārijas valstsvienību.

Levente Szuper & Andri Mikhnov

Pirmais periods pagāja diezgan garlaicīgi un nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās. Tomēr jau otrās trešdaļas otrajā minūtē Janošs Vašs izvirzīja vadībā ungārus, bet spēles 32. minūtē Gabors Okskajs realizēja skaitlisko vairākumu, dubultojot Ungārijas izlases pārsvaru. Turklāt perioda izskaņā ungāri divas minūtes spēlēja pieci pret trim, bet pēdējās sekundēs pēc aizturētā soda pat seši pret trim ukraiņiem, taču pārspēt vārtsargu Konstantīnu Simčuku neizdevās.

Arī pēdējo trešdaļu Ungārijas hokejisti iesāka lielajā vairākumā, taču vārtus gūt nespēja. Turpretī ukraiņi uzņēma apgriezienus un 52. minūtē Oļegs Timčenko samazināja rezultāta starpību, bet 55. minūtē Oleksandrs Materjuhins panāca izlīdzinājumu - 2:2. Ungāriem divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām vairākumā izdevās atgūt vadību (Krištians Palkovičs), taču minūti un 16 sekundes līdz pamatlaika beigām vairākumu realizēja arī Ukrainas izlase (Vadims Šahraičuks), tādejādi atkal panākot neizšķirtu.

Papildlaikā vārti gūti netika un mača uzvarētājs noskaidrojās pēcspēles metienos, kuros pārāki izrādījās ukraiņi. Vārtus Ukrainas izlases labā guva Dmitro Ciruļs un Sergijs Varlamovs, bet ungāriem vienīgo reizi precīzi meta Palkovičs.

Tādejādi Latvijas valstsvienībai pēdējā mačā pret itāliešiem, kas sāksies šodien 17.00, pietiks ar neizšķirtu pamatlaikā, lai kvalificētos Vankūveras olimpiskajām spēlēm.