Ukrainas milicija brīdina protestētājus, kas bloķējuši Kijevas centru

Apollo
36 komentāri

Kijevas milicija pirmdien brīdinājusi demonstrantus, kas bloķējuši Ukrainas galvaspilsētas centru.

Ukrainas milicija brīdina protestētājus, kas bloķējuši Kijevas centru

Foto: ITAR-TASS/Scanpix

Kā teikts likumsargu izplatītajā paziņojumā, ja paši demonstranti nepārtrauks pilsētas centra blokādi, milicija gatava veikt atbilstošus pasākumus.

Milicija norāda, ka pašreiz protestētāju veikto darbību dēļ bloķēta transporta kustība Kijevas centrālajā daļā, kā arī uzsver, ka šāda demonstrantu rīcība ir pretlikumīga un ir sodāma saskaņā ar Ukrainas kriminālkodeksu, un par šādu rīcību var tikt piespriests naudassods, sabiedriskie darbi, arests vai brīvības atņemšana līdz trim gadiem.

«Galvaspilsētas milicija pie akcijas dalībniekiem vēršas ar lūgumu atbrīvot braucamo daļu un netraucēt transportlīdzekļu pārvietošanos, pretējā gadījumā tiks veikti pasākumi kustības atjaunošanai pilsētas centrā,» teikts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Ukrainas galvaspilsētā Kijevā jau ilgāk par nedēļu turpinās protesti pret valdības lēmumu atteikties no asociācijas līguma parakstīšanas ar Eiropas Savienību (ES). Pirmdien demonstranti nobloķējuši valdības ēku.

Automašīnas un protestētāji valdības kvartālu nobloķējuši no visām pusēm.

Ministru kabineta pagalmā izvietoti specvienības «Berkut» miliči, taču viņi pagaidām nekādas aktīvas darbības neveic. Ministru kabineta darbinieki, kam nav izdevies pirmdien nokļūt darbā, saņēmuši rīkojumu doties mājās un gaidīt telefoniskas instrukcijas.

Līdzās prezidenta administrācijas ēkai izvietoti vairāki simti miliču. Administrācijas teritorijā redzami 15 milicijas autobusi.

Opozīcija paziņojusi, ka Kijevā parlamenta, valdības un prezidenta administrācijas namu rajonā tiks bloķētas visas administratīvās ēkas, vēsta radio «Brīvība».

Viens no opozīcijas līderiem partijas UDAR priekšsēdētājs Vitālijs Kļičko iepriekš uzsvēra, ka šī ir beztermiņa protesta akcija.

«Gals tai būs viens - šī prezidenta gals un šīs valdības gals,» sacīja Kļičko.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv