Ulmanis: Zatlers ir izvirzījis ļoti konkrētus un precīzus uzstādījumus

Apollo
0 komentāru

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis ar atbalstu un izpratni uztver Valsts prezidenta Valda Zatlera paziņojumu, kurā izvirzīti «ļoti konkrēti un precīzi uzstādījumi», informēja Ulmaņa sekretāre Eva Eihmane.

Guntis Ulmanis

Guntis Ulmanis

Foto: AFI

Ulmanis Zatlera paziņojumu neuzskata par ultimātu. Viņš norāda, ka atšķirībā no daudziem citiem politiķiem, kas ir kļuvuši pārāk nervozi un nespēj reāli izvērtēt pašreizējo situāciju valstī, Zatlers ir izvirzījis ļoti konkrētus un precīzus uzstādījumus.

Ulmanis vēl parlamentam un partijām spēju prezidenta izvirzītos uzdevumus izpildīt. Vērojot, cik pārliecināti Valsts prezidents izteica savu pozīciju, Ulmanim esot sajūta, ka Zatlera izvirzītās prasības ir saskaņotas ar valdību. Viņa izvirzītās prasības iezīmē valdībai, prezidentam un Saeimai kopīgi veicamu darbu.

LETA jau ziņoja, ka Zatlers trešdien paziņojis - ja līdz 31.martam Saeima nepieņems Satversmes grozījumus, viņš rosinās atlaist parlamentu.

Zatlers pēc vakardienas notikumiem Vecrīgā secinājis, ka iemesls grautiņiem bija katastrofāli zemā iedzīvotāju uzticība valsts varai un amatpersonām, tāpēc viņš izvirzīs Saeimai un valdībai katrai trīs uzdevumus.

Pirmais no uzdevumiem Saeimai ir līdz 31.martam pieņemt grozījumus Satversmē, kas dotu tiesības tautai atlaist Saeimu. Zatlers kategoriski paziņoja - ja tas netiks izpildīts, viņš rosinās parlamenta atlaišanu. Prezidents nedēļas laikā ir apņēmies iesniegt Saeimā precīzu Satversmes grozījumu redakciju.

«Uz jautājumu, kas notiks, ja tas netiks izdarīts 31.martā, es atbildēšu kategoriski - es rosināšu tautas nobalsošanu par Saeimas atlaišanu,» uzsvēra Zatlers.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv