Uroloģijas dienās būs iespēja apmeklēt urologu bez maksas

Apollo
0 komentāru

Nākamnedēļ, no 13.septembra līdz 17.septembrim Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā Uroloģijas nedēļa. Tās ietvaros virkne urologu vairākās ārstniecības iestādēs Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Daugavpilī un urīna nesaturēšanas konsultāciju kabinetā Inko Centrs (Rīgā) sniegs pacientiem bezmaksas konsultācijas. Šogad uroloģijas dienu galvenais uzdevums ir pievērst uzmanību prostatas veselības, erektilās disfunkcijas un urīna nesaturēšanas jeb inkontinences problēmām, portālu «Apollo» informēja Jūlija Pudenko, «Baltic Communication Partners» pārstāve.

Uroloģijas dienās būs iespēja apmeklēt urologu bez maksas

Foto: freephoto.com

Visi speciālisti pieņems pacientus noteiktos laikos, pēc iepriekšēja pieraksta. Pieteikties vizītei var pa tālruni pie katra speciālista individuāli. Speciālistu saraksts, bezmaksas pieņemšanas laiki un kontaktinformācija atrodama mājas lapās www.urologijasdienas.lv un www.esisauss.lv.
«Uroloģijas dienu mērķis ir aicināt cilvēkus nesamierināties ar uroloģiskām saslimšanām, iemācīties tās atpazīt un meklēt palīdzību pie ārsta. Vīriešu vidū izplatītākās uroloģiskās slimības saistītas ar prostatas veselību un erekcijas kvalitāti, savukārt sievietēm aktuāla problēma ir urīna nesaturēšana jeb inkontinence, urīnpūšļa vājums. Protams, speciālisti gaidīs un sniegs palīdzību ikvienam pacientam, tāpēc aicinu visus, kam ir aizdomas par uroloģisku saslimšanu, izmantot iespēju un apmeklēt kādu no Latvijā atzītiem urologiem pirmreizējā vizītē par brīvu,» aicina Dr. Alvis Laukmanis, Latvijas Urologu asociācijas prezidents un Latvijas Uroloģijas dienu patrons.

Prostatas vēzis ir otrs izplatītākais audzēja veids vīriešiem uzreiz aiz plaušu vēža. Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti aptuveni 800 jauni prostatas vēža gadījumi, trešdaļa no pacientiem pie ārsta vēršas jau ar ielaistu slimību. Mirstība no prostatas vēža sasniedz 9% no vīriešu ļaundabīgo audzēju izraisītiem nāves cēloņiem, neraugoties uz to, ka sākuma stadijās šo slimību var veiksmīgi izārstēt.

Erektilā disfunkcija skar aptuveni 200 000 vīriešu Latvijā, puse izvairās tos apspriest ar partneri un doties pie ārsta. Ārstu - urologu novērojumi liecina, ka vairums vīriešu palīdzību meklē tikai trīs gadus pēc problēmas rašanās.

No inkontinences jeb urīna nesaturēšanas cieš aptuveni 150 000 cilvēku Latvijā, 80% no tiem ir sievietes. Nereti urīna nesaturēšana ir kā blakusslimība pie kādas citas diagnozes (piemēram, diabēta), attīstījusies pēc smagas operācijas, insulta vai infarkta. Gados jaunām sievietēm urīna nesaturēšana var parādīties grūtniecības pēdējā posmā, pēc dzemdībām, kā arī menopauzes laikā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv