Ušakovs netikšoties ar «Mobilly» līdzīpašnieku Bergu

Apollo
81 komentārs

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) ir atteicies no tikšanās ar stāvvietu norēķinu sistēmas «Mobilly» līdzīpašnieku Normundu Bergu, apstiprināja mēra preses sekretāre Olga Proskurova.

Ušakovs netikšoties ar «Mobilly» līdzīpašnieku Bergu

Foto: Ieva Čīka/LETA

To, ka tikšanās atteikta, biznesa portālam «Nozare.lv» apliecināja arī pats Bergs, sakot, ka Ušakovs atteicies, norādot, ka visa informācija jau esot pieejama publiskajā telpā. Turpmāk Bergs centīšoties sazināties ar «Rīgas satiksme» vadību.

Arī Proskurova paskaidroja, ka turpmākajām sarunām būtu jānotiek uzņēmumu līmenī.

Kā vēstīts, gadījumā, ja tiks atklātas pazīmes par uzņēmuma radītā intelektuālā īpašuma nelikumīgu izmantošanu, Bergs ir gatavs tiesāties ar «Rīgas satiksmi».

«Tas, protams, ir darbs speciālistiem, tomēr gadījumā, ja tiks noskaidrots, ka ir nokopēts mūsu produkta vizuālais dizains vai kods, mēs esam gatavi veikt dažādas procesuālās darbības,» skaidroja Bergs.

Kā ziņots, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra pienākumu izpildītājs Daniels Pavļuts vakar nosūtīja vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC), aicinot skaidrot pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» nepamatotu iesaistīšanos komercdarbībā, veidojot savu norēķinu sistēmu, dibinot jaunu uzņēmumu un kropļojot elektronisko un mobilo pakalpojumu tirgu, aģentūru LETA informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Kristīne Barševska.

Pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» iespējamā līguma laušana ar pakalpojumu apmaksas platformu «Mobilly» pievērsusi arī Konkurences padomes (KP) uzmanību, raisot bažas par iespējamu «Rīgas satiksmes» dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu.

Jau vēstīts, ka «Mobilly» noraizējušies, ka «Rīgas satiksme», iespējams, plāno atteikties no šī mobilo norēķinu pakalpojuma sniedzēja. «Pēdējo dienu laikā esam saņēmuši ziņas no «Mobilly» klientiem par to, ka «Rīgas satiksme» ir izsūtījusi paziņojumu, kurā minēts, ka 2014.gada 1.jūnijā tā pārtrauc sadarbību ar «Mobilly» un aicina pievienoties viņu klientu lokam pašu izveidotajā norēķinu sistēmā. Vēlamies informēt, ka «Mobilly» nav saņēmis nekādu oficiālu informāciju par šo lēmumu, un mūs ļoti pārsteidz šāda «Rīgas satiksmes» rīcība,» teikts Andersona paziņojumā, kas publicēts «Mobilly» mājaslapā.

Pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» pārstāvis Viktors Zaķis aģentūrai LETA skaidroja, ka sadarbība ar «Mobilly» turpināsies, taču uzņēmums izveidojis jaunu sistēmu norēķiniem par autostāvvietu izmantošanu Rīgā ar īsziņu un interneta starpniecību, kas darbosies paralēli «Mobilly» pakalpojumiem.

Arī Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) tviterī izplatījis paziņojumu, ka lauzt līgumu ar «Mobilly» neviens negrasās. «Rīgas satiksme» pilnveido savu apmaksas sistēmu, jo uzņēmumam tas ir izdevīgāk - privāts starpnieks, kā «Mobilly», izmaksā dārgāk, jo tam vēl ir jāmaksā komisijas maksa par sniegtajiem pakalpojumiem.

Tikmēr sociālajos tīklos publiskotajā vēstulē, ko «Rīgas satiksmes» vārdā nosūtījis jaunveidotais uzņēmums «SMSRīga», norādīts, ka no 2014.gada 1.jūnija «Rīgas satiksme» pārtrauks sadarbību ar SIA «CityCredit» jeb «Mobilly». Vēstulē arī minēts, ka jaunā sistēma samazinās izmaksas par SMS atbildēm, nodrošinās pēcapmaksu un sistēmu regulāri auditēs starptautiska kompānija.

«Mobilly» ļauj norēķināties par stāvvietām ar īsziņas vai mobilā telefona aplikācijas starpniecību, izvairoties no maksas automātiem un sīknaudas meklēšanas. «Mobilly» var izmantot ne tikai «Rīgas satiksmes» stāvvietās, bet arī «EuroPark Latvia», Liepājas, Daugavpils un Carnikavas autostāvvietās, kā arī apmaksāt taksometru, nopirkt vilciena biļetes un citus pakalpojumus.

«Mobilly» veido un uztur SIA «CityCredit». Normundam Bergam pieder 40% uzņēmuma daļu, Jānim Bergam pieder 30%, bet vēl 30% pieder Uldim Pabērzim. Pabērzis ir arī valdes loceklis, savukārt «CityCredit» valdes priekšsēdētājs ir Kārlis Andersons, liecina SIA «Firmas.lv» informācija.

Saskaņā ar to «CityCredit» apgrozījums 2012.gadā bija 351 189 lati, kas ir gandrīz 1,25 reizes vairāk nekā 2011.gadā, kad apgrozījums bija 281 361 lats. Savukārt uzņēmuma peļņa 2012.gadā bija 69 326 lati, kas ir gandrīz 1,45 reizes mazāk nekā 2011.gadā, kad tā bija 100 420 lati.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv