Ušakovs: pienācis laiks pamatīgi stiprināt pašvaldību lomu

Apollo
0 komentāru

«Tieši pašvaldība ir pārvalde, kas atrodas vistuvāk katram iedzīvotājam. Pie mums cilvēki grūtos brīžos nāk pēc pabalstiem, mēs nodrošinām iedzīvotājus ar dzīvokļiem, mēs gādājam par bērnudārziem un skolām. Tāpēc arī katra pašvaldība vislabāk pārzina savu iedzīvotāju problēmas, vajadzības un vēlas aizstāvēt viņu intereses,» vēstulē Latvijas Pašvaldību savienības 20. kongresa dalībniekiem pauž Rīgas mērs Nils Ušakovs, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Nils Ušakovs

Nils Ušakovs.

Foto: Lita Krone/LETA

Mērs uzskata, ka pienācis laiks pamatīgi stiprināt pašvaldību lomu un pašvaldībām jābūt reālai iespējai ietekmēt notikumus valstī. Pēc viņa domām, pašvaldībām jāpanāk likumdošanas iniciatīvas tiesības.

Lai šos mērķus panāktu, Ušakovs rosina reformēt Pašvaldību savienības darbības principus un lēmumu pieņemšanas kārtību, ievērojot gan pilsētu, gan novadu intereses.

«Mūsu lēmumiem vajadzētu samērīgi pārstāvēt šo dažādo pašvaldību iedzīvotāju intereses. Pilsētām jābūt iespējai dinamiski attīstīties, piesaistīt investīcijas, radīt jaunas darbavietas, tādējādi kļūstot par Latvijas ekonomikas dzinējspēku. Ja pilsētas būs ekonomiski spēcīgas, tās dos attīstības impulsus arī apkārtējām teritorijām. Savukārt novadiem jābūt spējīgiem nodrošināt saviem iedzīvotājiem visas pamatvajadzības — izglītību, veselības aprūpi un sociālo aizsardzību — iespējami tuvu viņu dzīvesvietai,» raksta galvaspilsētas mērs.

Vēstules nobeigumā viņš savienības dalībniekus aicina atbalstīt iniciatīvu par Pašvaldības savienības darbības principu reformas nepieciešamību.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv