Ušakovs respektē tiesas lēmumu, aicina 16. marta gājienos nepiedalīties

Apollo
0 komentāru

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs («Saskaņas centrs») respektē Administratīvās rajona tiesas lēmumu atļaut abus 16.martā pieteiktos pasākumus, taču aicina tajos nepiedalīties un tādējādi izvairīties no iespējamām provokācijām.

Ušakovs respektē tiesas lēmumu, aicina 16. marta gājienos nepiedalīties

Foto: Lita Krone/LETA

Rīgas mēra pārstāve Anna Kononova aģentūrai BNS sacīja, ka pašvaldība iepriekš lēmumu aizliegt pasākumus pieņēmusi, vadoties no Drošības policijas sniegtajām rekomendācijām un drošības apsvērumiem.

Taču pašlaik, kad abi pasākumi ir oficiāli atļauti, Ušakovs aicina tajos labāk nepiedalīties un līdz ar to izvairīties no iespējamām provokācijām.

Tāpat domes vadītājs uzsvēra, ka drošības jautājumi šo pasākumu laikā jānodrošina Iekšlietu ministrijai un Valsts policijai.

Jau vēstīts, ka Administratīvā rajona tiesa pirmdien nolēma atļaut gan biedrības «Daugavas vanagi Latvijā», gan arī biedrības «Latvijas Antifašistiskā komiteja» pieteiktos pasākumus 16. martā - Leģionāru atceres dienā.

Iepriekš RD Sapulču, gājienu un piketu rīkošanai iesniegto pieteikumu izskatīšanas komisija, tāpat kā pērn, aizliedza visus 16.martā pieteiktos pasākumus. Šādu lēmumu tā pieņēma, uzklausot pieteicējus un ņemot vērā Valsts policijas un Drošības policijas sniegtos atzinumus, kuros norādīts uz būtiskiem sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumiem plānoto pasākumu laikā.

Iekšlietu ministre gan paziņojusi, ka drošības iestāžu ziņojumos nav bijis norādes par iespējamiem plaša mēroga incidentiem, kas nopietni varētu apdraudēt sabiedrisko kārtību un drošību. Līdz ar to Rīgas domei nav bijis pamata aizliegt šos pasākumus.

16.martā bija pieteikti trīs publiski pasākumi - «Daugavas vanagu Latvijā» gājiens no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim un sapulce pie tā, Latvijas Antifašistiskās komitejas sapulce pie Brīvības pieminekļa kopā ar citiem vārdā nenosauktiem ārvalstu aktīvistiem, kā arī Jurija Kotova protesta akcija pie Brīvības pieminekļa pret valdošās koalīcijas darbu un ar pieprasījumu demisionēt Saeimai un valdībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv