Ušakovs sola nojaukt veikala drupas; uzņēmums blakus esošo jaunceltni vēlas paturēt

Apollo
503 komentāri

Zolitūdē sagruvušais lielveikals «Maxima» pēc glābšanas un izmeklēšanas darbiem tiks nojaukts, paziņojumā masu medijiem sola Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Ušakovs sola nojaukt veikala drupas; uzņēmums blakus esošo jaunceltni vēlas paturēt

Foto: Evija Trifanova/LETA

Vienlaicīgi tiks vērtēts, ko darīt ar blakus topošo jaunceltni. Ušakovs norāda, ka pēc ekspertīzēm tiks lemts arī par šīs ēkas iespējamo nojaukšanu. «Tālāk tiks lemts par iespēju aizliegt šajā vietā vispār kaut ko būvēt,» norāda Ušakovs.

Ušakovs domā, ka traģēdijas vietā varētu izveidot memoriālu, kas veltīts bojā gājušajiem.

Savukārt ēkas īpašnieka un attīstītāja «Homburg Group» direktore Indra Kivila aģentūrai LETA norādīja, ka blakus esošo jaunceltni nevar nojaukt, ņemot vērā hipotēku, kuras vērtība ir vairāki miljoni latu. Ja ēka tiktu nojaukta, šie līdzekļi būtu jākompensē. Savukārt par projekta daļu, kurā atradās lielveikals «Maxima», hipotēkas nav.

Lielveikals «Maxima» Rīgā, Zolitūdes mikrorajonā, daļēji sabruka ceturtdienas vakarā. Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo skaits ir sasniedzis 52 cilvēkus. Starp bojāgājušiem ir trīs ugunsdzēsēji. Kopumā no traģēdijas vietas līdz sestdienas rītam hospitalizētas 29 personas, vēl vairākiem cilvēkiem medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv