Ušakovs uzdod izsludināt konkursu 5000 dzīvokļu būvniecībai

Apollo
0 komentāru

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) piektdien uzdeva SIA «Rīgas pilsētbūvnieks» izsludināt konkursu 5000 dzīvokļu projektēšanai, būvniecībai un finanšu piesaistīšanai, portālam «Apollo» pavēstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Ušakovs uzdod izsludināt konkursu 5000 dzīvokļu būvniecībai

Foto: Lita Krone/LETA

Tādējādi divu līdz trīs gadu laikā būtu iespējams likvidēt dzīvokļu rindu, uzskata Rīgas pašvaldības vadītājs.

«Mums beidzot jāatrisina šī problēma ar dzīvokļu rindu pēc būtības. Turklāt patlaban ir ļoti piemērots brīdis būvniecībai, jo cenas ir viszemākās un celtnieku vidū ir liela konkurence,» norāda Ušakovs.

«Rīgas pilsētbūvnieks» jau ir izvēlējusies septiņus zemes gabalus, uz kuriem varētu atrasties pašvaldības dzīvojamās mājas. Tie atrodas  Rumbulā, A.Saharova ielā, Imantas 8. līnijā, Baltezera ielā, Lielvārdes ielā, Gobas ielā, Līvciema ielā un Ozolciema ielā.

«Rīgas pilsētbūvnieks» valdes priekšsēdētājs Ivars Gaters skaidroja, ka konkursa noteikumos būs noteikts, ka uzvarētājs samaksu par dzīvokļiem varēs saņemt tikai pēc projekta pabeigšanas. Viņš uzsvēra, ka 2014. un 2015. gadā pašvaldība beigs maksāt kredītus par Dreiliņu dzīvojamā mikrorajona mājām, līdz ar to pašvaldībai būs iespējams segt maksājumus par jaunajiem dzīvokļiem. Precīzas 5000 dzīvokļu būvniecības izmaksas būs zināmas pēc konkursa noslēguma, provizoriski tiek lēsts, ka tie varētu būt 60 līdz 80 miljoni latu.


Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv