Ustjugovs izcīna Krievijai pirmo zelta medaļu biatlonā

Vankūveras olimpisko spēļu 15 kilometru masu starta distancē biatlonā vīriešiem svētdien uzvaru izcīnīja krievs Jevgeņijs Ustjugovs.

Evgeny Ustyugov

Četrās šaušanās Ustjugovs un slovāks Pavols Hurajts kā vienīgie bija precīzi visās četrās šaušanās un abi kopā izslēpoja no ceturtās šaušanas. Tomēr pēc tās Ustjugovs pārliecinoši atrāvās, bet Hurajtu līdz distances beigām apsteidza francūzis Martins Fursads, kurš šaušanās kļūdījās trīs reizes.

Finišā Fursads no Ustjugova atpalika par 10,5 sekundēm, bet šajās olimpiskajās spēlēs sekmīgi startējošais Hurajts finišēja vēl pēc 6,1 sekundes.

Fursadam uz Hurajtam šie ir lieli panākumi, jo slovāks, kaut arī Vankūverā jau iepriekš divas reizes bija iekļuvis labāko astotņniekā, iepriekš savā karjerā viņš pasaules čempionātos ne reizi nebija pakāpies augstāk par 14. vietu.

Aiz goda pjedestāla palika divi Austrijas biatlonisti - ceturtais finišēja Kristofs Zūmans, bet viņam sekoja Daniels Mezotičs. Vēl labāko astotniekā iekļuva krievs Ivans Čerezovs, vēl viens austrietis Dominiks Landertingers un šo olimpisko spēļu uzvarētājs desmit kilometru sprintā Vensāns Žajs no Francijas.

Šajā distancē nestartēja Latvijas izlases līderis Ilmārs Bricis, kurš piekļūšanai startam bija otrais rezervists.