Uz autoceļiem kļūst gaišāk un drošāk

Apollo
0 komentāru

1. novembrī noslēdzās desmitās ikgadējās satiksmes drošības akcijas «Autogaismas — kārtībā» sākotnējā programma. Ņemot vērā ievērojamo autovadītāju atsaucību, auto gaismas bez maksas pārbaudīt būs iespējams arī 6., 7. un 8. novembrī pie tirdzniecības centra «Mols», informē autokluba «LAMB» mārketinga direktore Iveta Stahanova.

Uz autoceļiem kļūst gaišāk un drošāk

Foto: Lita Krone/LETA

Akciju organizēja Latvijas Automoto biedrība sadarbībā ar AAS «Ergo Latvija», DUS «Viada», OCTA un CSDD. Tās uzdevums bija veicināt satiksmes drošību un akcentēt, ka, diennakts gaišajam laikam kļūstot īsākam, ik gadu palielinās satiksmes negadījumu skaits. Iemesls bieži ir nenoregulētas auto gaismas. Lai palīdzētu autovadītājiem, no 11. septembra tika piedāvāta iespēja gaismas bez maksas pārbaudīt un noregulēt, lai tumšajā diennakts laikā varētu braukt droši un bez jebkāda riska.

Akcijas organizators, Latvijas Automoto biedrības prezidents Juris Zvirbulis uzsver: «Šā gada akcija bija raksturīga ar divām iezīmēm. Pirmkārt, jāmin ievērojamā interese par akciju un dažkārt pat negaidīti lielais akcijas dalībnieku skaits. Iespējams, viens no iemesliem bija ekonomiskā situācija valstī, jo, kā zināms, auto gaismas tika pārbaudītas bez maksas. Otrkārt, tāpat kā pērn, arī šogad pieaug automašīnu skaits, kuru gaismas nav iespējams noregulēt un jāapmeklē autoserviss. Ceram, ka Latvijas Automoto biedrības un mūsu partneru kopīgā akcija dod nopietnu ieguldījumu satiksmes drošības veicināšanā.»

Kopumā Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā tika pārbaudītas gandrīz 4000 automašīnu. No tām 65% gaismas tika noregulētas, 17% auto gaismas bija kārtībā, bet 18% tika lūgti apmeklēt autoservisu, jo bija vajadzīgs nopietnāks remonts.

Dažkārt vienā dienā tika pārbaudītas vairāk nekā 100 automašīnas, bieži veidojās garas rindas. Latvijas Automoto biedrība ir saņēmusi daudzus autovadītāju aicinājumus akciju pagarināt, jo ne visi, kas vēlējās, paguvuši auto gaismas noregulēt. Tāpēc biedrība radusi iespēju papildu plānotajam akcijas norises laikam, kas noslēdzās svētdien, turpināt akciju vēl 6., 7. un 8. novembrī pie tirdzniecības centra «Mols» (http://www.lamb.lv/index.php).

Būsim vienoti rūpēs par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību!

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv