Uz Eiropas čempionātu ar uzvaru Pozitīvi

Latvijas sieviešu basketbola izlase pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra piektdien Čehijā ar 69:67 uzvarēja Ķīnas valstsvienību, informēja turnīra organizatori.

Uz Eiropas čempionātu ar uzvaru

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Ieva Krastiņa, bet pa 12 punktiem guva Kristīne Kārkliņa un Liene Jansone. Zaudētājām ar 20 punktu guvumu izcēlās Nana Čena.

Pirmās ceturtdaļas vidū ar 14:4 vadībā izvirzījās ķīnietes, taču pēc pārtraukuma viņu pārsvars sāka sarukt, un četras minūtes pirms puslaika beigām Krastiņas trīspunktu metiens nodrošināja Latvijai trīs punktu pārsvaru (29:26). Spēkos līdzvērtīgā cīņas turpinājumā dažu punktu pārsvars lielākoties bija Ķīnas izlasei, taču pēdējās ceturtdaļas vidū veiksmīgāk nospēlēja latvietes un Krastiņa panāca piecu punktu vadību Latvijai (62:57). Pēdējā minūtē uzvaru varēja nodrošināt abas komandas, tomēr saspringtā galotnē pārāka bija Latvijas izlase.

Pēc atgriešanās no Karlovi Variem Latvijas basketbolistes pēdējos treniņus aizvadīs mājās, bet 13. jūnijā dosies uz EČ finālturnīru.

Latvijas izlase, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, aizvadīja 10 pārbaudes spēļu. Pirmajā mačā Alītā tika zaudēts Baltkrievijai (47:63), pēc tam Cēsīs divas reizes tika uzvarēta Nīderlande (62:52 un 57:46), kā arī sekoja Rīgā gūta uzvara pār Lietuvu (67:63). Savukārt pārbaudes turnīrā Zviedrijā tika zaudēts mājiniecēm (61:62), bet uzvarēta Turcijas U-20 izlase (62:52) un Lielbritānija (56:54). Pirmajās spēlēs Karlovi Varos Latvija zaudēja Krievijas izlasei (63:70), toties uzvarēja mājinieces čehietes (65:63).

Eiropas čempionāta finālturnīra grupas kārtā Latvija Trelazē spēlēs ar Francijas (15.jūnijā), Lielbritānijas (16.jūnijā) un Serbijas (17.jūnijā) izlasēm. Trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā, bet ceturtā brauks mājās.

Pārbaudes spēle: Latvija - Ķīna 69:67 (13:20, 16:11, 20:20, 20:16);

Latvija: Krastiņa 16, Kārkliņa 12, Jansone 12, Babkina 11, Šteinberga 8, Liepkalne 4, Jākobsone 3, Šurkusa 3.