Uz ekrāniem — muzikāla dokumentālā filma Viktora Coja piemiņai Video Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Filma «Pēdējais varonis» veltīta autokatastrofā bojā gājušā leģendārā mūziķa un grupas «Kino» līdera Viktora Coja piemiņai. Filmu sāka veidot, vēl Cojam dzīvam esot, kad neviens nezināja, ko gatavo liktenis…

Priekšlikumu veidot filmu par Viktoru režisors Aleksejs Učiteļs saņēma gandrīz uzreiz pēc avārijas. Skandalozā «Roka» autoram, kura filmā pasaule pirmo reizi iepazina Coju, bija ļoti daudz šajā filmā neizmantotu kinomateriālu. Taču Učiteļs kategoriski atteicās: «Pirmkārt, tas ļoti līdzinājās spekulācijai ar slavenu vārdu. Otrkārt, Viktoram bija tuvs draugs Rašids Nugmanovs. Tas pats, kurš uzņēma «Adatu». Tiesības uz filmu par Coju piederēja viņam. Tāpēc es piedāvāju Nugmanovam: tavā rīcībā ir viss, kas man pieder. Taču pagāja apmēram gads, un Rašids atzinās: «Nevaru. Mēs bijām pārāk tuvi…» Tad nu man nekas cits neatlika, kā ķerties pie šīs filmas pašam.»

Filma iznāca 1992. gadā, bet tā arī netika demonstrēta uz lielā ekrāna. Tagad leģendārā filma ir restaurēta, digitalizēta un pirmo reizi pieejama izrādīšanai digitālajos kinoteātros.

«Pēdējais varonis» ir dokumentāla filma par leģendārā mūziķa dzīvi. Filmā piedalījušies viņa radinieki, draugi un tuvinieki. Šajā lentē iekļauti fragmenti no filmām ar Viktora Coja piedalīšanos, amatierfilmu kadri un koncertuzstāšanās.

/>

Lomās: Viktors Cojs, Маrianna Coja, Vadims Cojs, Saša Cojs.
Režisors: Aleksejs Učiteļs.
Scenāristi: Avdotja Ipoļitova, Aleksejs Učiteļs.
Producenti: Vadims Doņecs, Valērijs Savins, Vjačeslavs Cojs.

Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv