Uzcelta Latvijā pirmā smilšu maisu māja Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Šoruden Līgatnē, «Vienkoču parkā», apskatei atklāta visas vasaras garumā tapusī smilšu maisu māja, kas ir pirmā šāda tipa ekoceltne Latvijā.

Uzcelta Latvijā pirmā smilšu maisu māja 3 attēli Atvērt

Publicitātes foto

Ēkas celtniecībā apvienotas dažādas ekobūvniecības idejas. Tās centrālā daļa būvēta no otrreizēji izmantotiem maisiem, kas pildīti ar smilts un māla maisījumu.

Ārējās maisu sienas nosegtas ar velēnu, bet iekšējās apmestas ar mālu. Priekštelpas būvniecībā izmantotas malkas pagales un vīna pudeles. Vīna pudeles veido vitrāžu, dienā dodot papildu apgaismojumu iekštelpai, bet naktī kalpo kā savdabīgs gaismas ķermenis «Vienkoču parka» ainavā. Telpas interjers iekārtots ar vienkoču mēbelēm un vīna pudeļu lustru. Šīs ekoceltnes tapšanā galvenais uzsvars likts uz vietējā dabas materiāla un otrreizējo materiālu izmantošanu. Materiālu izmaksas šādai mājai ir salīdzinoši zemas, tomēr darbs pie celtniecības ir smags. Māja ir eksperiments, lai redzētu, kā šī ideja ir spējīga dzīvot Latvijas klimatiskajos apstākļos. Jaunā smilšu maisu māja ne tikai papildina «Vienkoču parka» ekspozīciju, bet liek arī apmeklētājiem aizdomāties par dabiskām un alternatīvām idejām.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv