Uzlabos Kohēzijas fonda finansētu projektu uzraudzības sistēmu

Apollo
6 komentāri

Tiks uzlabota Kohēzijas fonda finansēto projektu uzraudzības sistēma.

Uzlabos Kohēzijas fonda finansētu projektu uzraudzības sistēmu

Foto: Sean MacEntee, CC BY-SA 2.0

Finanšu ministrija (FM) kā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadošā iestāde, analizējot ES struktūrfondu un Kohēzijas fonda ieviešanu, secinājusi, ka patlaban Kohēzijas fonda projektu uzraudzības un kontroles sistēma ir nepietiekoša.

Lai situāciju uzlabotu, valdība šodien grozīja kārtību, kādā starpniekinstitūcija iesniedz Kohēzijas fonda projekta pārskatus vadošajai iestādei un maksājumu iestādei. Instrukcijā ietvertas vairākas normas no ES tiesību aktos noteiktā.

Grozījumi valdības instrukcijā paredz noteikt, ka turpmāk starpniekinstitūcija vadošajai iestādei un maksājumu iestādei iesniedz arī apliecinājumu par projekta pēcuzraudzību, kas nosaka minimālās prasības, kuras jāizpilda, lai projektā ieguldītais finansējums tiktu uzskatīts par attiecināmu un atbilstošu sākotnējiem piešķīruma nosacījumiem. Grozījumi nosaka arī nepieciešamību papildus pārliecināties par projekta ekspluatācijas un vadības pēc tā pabeigšanas atbilstību Eiropas Komisijā iesniegtajam noslēguma ziņojumam par projektu un par ievadīto datu ES fondu vadības informācijas sistēmā aktualitāti. Noteikti arī termiņi un biežums, kādos starpniekinstitūcijai tas ir jādara.

Ar grozījumiem noteiktais tiesiskais regulējums paredz noteikt sistemātisku uzraudzību pār Kohēzijas fonda projektiem, kas ļaus daudz ātrāk identificēt atsevišķas ar projektu pēcuzraudzību saistītas problēmas un veikt preventīvus pasākumus to novēršanai, skaidro Finanšu ministrija.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv