Uzņēmēji: «dienesta auto» nodokļa sistēma ir jāmaina

Apollo
0 komentāru

LDDK un LTRK ekonomikas ministra vadītajā darba grupā panākušas vienotu izpratni ar valsts pārvaldes pārstāvjiem aizstāt «dienesta auto» nodokli ar darbinieka maksājumu par automašīnas lietošanu privātām vajadzībām.

Uzņēmēji: «dienesta auto» nodokļa sistēma ir jāmaina

Foto: Ieva Čīka/LETA

Šim viedoklim piekrita arī Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests, kas apņēmās izstrādāt sistēmu maksājuma aprēķināšanai un iekasēšanai.

Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar LR Finanšu ministriju apņēmās pēc divām nedēļām, t.i. līdz 8. septembrim, nākt klajā ar vienkāršotu piedāvājumu par dienesta auto lietošanu privātajām vajadzībām. Uzņēmēji ir vienojušies, ka darba ņēmējam būs jāmaksā par faktisko laiku, kad tiks lietots dienesta auto privātām vajadzībām, un ka šis maksājums nebūs piesaistīts darba algai. Tā kā panākta principiāla vienošanās, turpmākā diskusija notiks par nodokļa piemērošanas kārtību un aprēķināšanu. 

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle norāda, ka jaunā «maksa par auto nomu» sistēma ievērojami samazinās administratīvo slogu uzņēmējiem, kuru darbinieki izmanto dienesta auto arī privātajām vajadzībām. Rezultātā uzņēmēji varēs vairāk laika veltīt sava uzņēmuma pamatdarbības nodrošināšanai, nevis nodarboties ar sarežģītas grāmatvedības aprēķiniem, kas neattiecas uz tiešo uzņēmuma darbību. 

«Šobrīd «auto nodoklis» ir nostādījis darbiniekus un darba devējus paradoksālā situācijā – jo jaudīgāku darba devēja mašīnu darbinieks izmanto privātām vajadzībām, jo lielāku pensiju darbinieks saņems,» komentē LTRK valdes priekšsēdētāja Žaneta Jaunzeme-Grende. «Nav godīgi maksāt fiksētu un ne to mazāko summu neatkarīgi no tā, vai darbinieks lieto automašīnu vienu reizi mēnesī, vai katru dienu. Ceru, ka jau tuvākajā laikā tiks izstrādāts un pieņemts regulējums, kas esošo sistēmu mainīs,» norāda LTRK valdes priekšsēdētāja.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Komentētākie raksti

Satiksmes ierobežojumi

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv