Uzņēmējs saka, ka algas nepalielinās; bailes esot laba motivācija

Apollo
352 komentāri

Pirms krīzes daudziem Latvijas darba devējiem bija problēmas ar darbaspēku un viņu attieksmi pret darbu, savukārt patlaban cilvēki sākuši augstāk vērtēt iespēju strādāt, tādējādi arī darba devējs varētu pieprasīt no viņiem vairāk, intervijā ziņu aģentūrai LETA pavēstīja veikalu un restorānu iekārtu ražošanas kompānijas «Vitrum Group» īpašnieks Jurijs Baskakovs.

Uzņēmējs saka, ka algas nepalielinās; bailes esot laba motivācija

Foto: sadmafioso, CC BY-NC 2.0

«Cilvēki izjūt lielāku atbildību pret darbu, [viņi] mazāk dzer, retāk kavē darbu un neslinko,» norādīja uzņēmējs.

Šodien firma maksā saviem darbiniekiem ievērojami mazāk nekā pirms krīzes. «Mēs esam spiesti savaldīt cenas. Eiropas tirgū mūsu stiprā puse ir pievilcīga cena. Ja mēs palielināsim algas, neviens nebūs ieinteresēts sadarbībā ar mums,» sacīja «Vitrum Group» īpašnieks.

Krīzes sākumā «Vitrum Group» atlaida 100 cilvēku. «Izvēle bija vienkārša: darbinieks tiek atlaists vai arī piekrīt algas samazinājumam. Bailes ir laba motivācija. Iespējams, tas varētu izklausīties ciniski, bet mēs visi kaut ko pārdodam. Uzņēmums pārdod iekārtas, un to motivē bailes nesaņemt pasūtījumu. Tāpat cilvēkam, kurš pārdod savas rokas, iedveš šausmas risks palikt bez darba,» norādīja uzņēmuma īpašnieks.

«Kas mums bija pirms krīzes? Šeit Latvijā mēs izveidojām darba spēka vakuumu, un uzņēmēji bija spiesti samierināties ar sīvu konkurenci - gan iekšējo, gan ārējo. Savukārt valsts ieviesa darba spēka importa ierobežojumus, tādējādi sniedzot privilēģijas tiem darbiniekiem, kuri palika Latvijā. Tas nav pareizi. Tomēr agri vai vēlu valdība tik un tā būs spiesta atvērt durvis - tas ir tikai laika jautājums,» uzsvēra Baskakovs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv