Uzņēmumam par cūku līķu izmešanu ceļmalā būs sods Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Par cūku līķu nepiemērotu glabāšanu un neiznīcināšanu sākta administratīvā lieta pret Bauskas rajona uzņēmumu «Uzvara-Strauti», kurš beigto cūku ķermeņus krauj kaudzē ceļa malā. Turklāt izrādās, ka līķi krauti kaudzē jau kopš 8. janvāra, vēsta portāls «Bauskas dzīve».
 
Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis stāstījis, ka PVD speciālisti trešdien arī pārbauda, kā tiek nodrošināta cūku līķu aizvešana, vienlaikus arī šim uzņēmumam uzdots norobežot teritoriju, uzberot zemes valni, lai nepieļautu vides piesārņojumu.

Uzņēmumam par cūku līķu izmešanu ceļmalā būs sods 2 attēli Atvērt

Foto: «Bauskas dzīve»

Savukārt pēc Lieldienām paredzēts izskatīt šo gadījumu, lai lemtu par soda piemērošanu uzņēmumam.

Lai gan uzņēmuma vadītājs iepriekš skaidroja, ka cūku līķus izved regulāri, divas reizes mēnesī, noskaidrojies, ka pēdējo reizi līķi ir izvesti diezgan sen – 8. janvārī. Pēc tam dzīvnieku ķermeņi šeit mesti kaudzē, tie sasaluši, apsniguši un projām nav vesti.

Daļēja atbildība par to būtu jāuzņemas arī veterinārārstam, kurš nevarēja neredzēt šādu klaju sanitāro noteikumu ignorēšanu, uzskata PVD.
 
«Tas gan nav viņa tiešais pienākums par šādiem pārkāpumiem ziņot PVD. Turklāt jāņem vērā šo laiku situācija, kad sūdzēties par savu darba devēju nevienam nav izdevīgi. Taču vetārsta profesionālā ētika, godaprāts varēja būt augstākā līmenī,» portālam piebilst Grosbārdis.
Skaidrojot interneta komentāros pausto sašutumu, kā gan uzņēmumā var būt tik daudz kritušu lopu, Grosbārdis piebilst, ka situācija šajā gadījumā nav ārkārtēja. Ja kompleksā mīt ap desmit tūkstošiem cūku, tad ik mēnesi simt dzīvnieku bojāeja nav nekas ārkārtējs. Viņš  vēlreiz apstiprināja, ka cūku kompleksā nav konstatēta masveida saslimšana.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv