Uzņēmumiem ES finansējumu dara pieejamāku: struktūrfondi tagad vienā portālā

Apollo
1 komentārs

Finansējums uzņēmumiem visā Eiropā tagad kļuvis vieglāk pieejams, jo Eiropas Komisija (EK) paplašinājusi vienoto Eiropas Savienības (ES) finansējuma portālu, aptverot arī ES struktūrfondus.

Uzņēmumiem ES finansējumu dara pieejamāku: struktūrfondi tagad vienā portālā

Foto: emmma peel, CC BY-SA 2.0

Kā informē EK, tagad aptverti arī Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERDF) un Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Vienotajā ES finansējuma portālā, kas sāka darboties pagājušajā mēnesī, ir pieejama ērta, pilnīga un atjaunināta informācija par to, kādā veidā uzņēmēji un mazie un vidējie uzņēmumi var pretendēt uz vairāk nekā 100 miljardiem eiro ES finansējuma no dažādām 2007.–2013.gada programmām.

Šodienas papildinājums divkāršo partnerbanku un fondu skaitu (tagad to ir vairāk nekā 1000). Tas nozīmē, ka svarīgo informāciju, kā finansēt mazos un vidējos uzņēmumus ar garantiju, aizdevumu un riska kapitāla starpniecību, sniedz vēl kvalitatīvāks avots, norāda EK.

Viena no šo uzņēmumu neatliekamākajām problēmām ir — kā tikt pie finansējuma. Pēdējo divu gadu laikā gandrīz trešā daļa uzņēmumu, kas pieteikušies banku aizdevumiem, saņēma atteikumu vai mazāk finansējuma, nekā pieprasīts.

Šomēnes ziņojums «Eiropas mazo uzņēmumu finanšu apskats» apstiprina, ka Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu uzņēmējdarbības vide pasliktinās un eirozonas bankas ir ieviesušas stingrākus kreditēšanas standartus, skaidro EK.

Informācija par ES finansējumu un tā pieejamība uzņēmumiem tieši tagad ir īpaši svarīga. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem 2007.–2013. gada periodā jau ir sniegts struktūrfondu atbalsts aptuveni 70 miljardu eiro apmērā.

Vietne pieejama ŠEIT.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv