Uzņēmums slēps piederību Latvijai

Apollo
0 komentāru

Par patriotiskāko uzņēmēju atzītais Jānis Vilnītis apsver iespēju pamest Latviju un sava uzņēmuma mājaslapas adresē «lv» nomaina uz «com», pirmdien vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Par patriotiskāko uzņēmēju atzītais Jānis Vilnītis plāno ražošanu pārcelt uz citu valsti.

Par patriotiskāko uzņēmēju atzītais Jānis Vilnītis plāno ražošanu pārcelt uz citu valsti.

Foto: Kristaps Kārkls/LETA

Latvijas poligrāfijas izstrādājumu ražotājs «Liepājas papīrs» pārveido mājaslapu, atsakoties no latviešu valodas un simbolu «lv» interneta adresē aizstāj ar «com».

Uzņēmuma prezidents Jānis Vilnītis pieļauj, ka pat varētu pārcelt uzņēmumu uz citu valsti. Ja ražotne būtu vieglāk pārceļama, tad, iespējams, tas varētu notikt jau nākamajā gadā. «Vienīgais, kas šeit vēl notur, ir lokālpatriotisms un apmācīti cilvēki,» atzīst Vilnītis.

Tikmēr pagaidām uzņēmums nolēmis neafišēt piederību Latvijai un pastiprināt aktivitāti eksporta tirgos, cerot nākamgad ārvalstīs sasniegt 60% no apgrozījuma.

«Ar Latvijas valsti vairs nevar lepoties,» secina uzņēmējs. Viņš skaidro: ja sarunās ar potenciālajiem partneriem ārvalstīs uzzinot, ka ražotājs ir no Latvijas, tad spontāna reakcija esot — jums taču valsts maksātnespēja, ko jūs vispār varat piedāvāt!

Pēdējā laikā arvien biežāk esot jāsniedz informācija ārvalstu partneru sūtītiem kontrolētājiem, jo pat ilggadēju uzticību grauj kopējais valsts tēls.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv