Uzsāk divus kriminālprocesus saistībā ar «MMM-2011»

Apollo
0 komentāru

Pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) iesnieguma Valsts policija (VP) ir sākusi divus kriminālprocesus par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar finanšu piramīdu «MMM-2011», informē Valsts policijas pārstāve Lita Juberte.

Uzsāk divus kriminālprocesus saistībā ar «MMM-2011»

Foto: Edijs Pālens/LETA

Policija informē, ka VP Rīgas reģiona pārvaldē saistībā ar tā dēvēto finanšu piramīdu «MMM-2011» šā gada 3.jūlijā uzsākti divi kriminālprocesi, kas šobrīd kvalificēti pēc Krimināllikuma 207.panta 1.daļas.

Tajā paredzēta kriminālatbildība par uzņēmējdarbību bez reģistrēšanās vai bez speciālas atļaujas (licences). Par šādu noziedzīgu nodarījumu iespējams sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai mantas konfiskāciju, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību (no diviem līdz pieciem gadiem).

Abi kriminālprocesi sākti pēc FKTK iesniegumu saņemšanas. Tajos norādīts, ka noteiktas, kriminālprocesā noskaidrotas personas, ir iesaistījušās finanšu piramīdā «MMM-2011» un nelikumīgi piesaista noguldītāju līdzekļus, līdz ar to, iespējams, nodarbojas ar uzņēmējdarbību bez licences atkārtoti gada laikā.

Attiecībā uz minētajām personām Valsts ieņēmumu dienestā jau bija pieņemti lēmumi administratīvajās lietās par komercdarbību bez licences atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.2 pantam. Pašlaik abos kriminālprocesos notiek pirmstiesas izmeklēšana, lai noskaidrotu visus apstākļus.

Valsts policija un FKTK atkārtoti aicina ikvienu personu, kuras rīcībā nonāk informācija par kādu personu, kura piedāvā finanšu pakalpojumus, piemēram, piesaista noguldītāju un ieguldītāju līdzekļus bez licences vai atļaujas, informēt policiju pa tālruņiem 6708336, 6708663 vai FKTK, sūtot e-pastu: fktk@fktk.lv vai vēršoties tieši, adrese: Rīgā, Kungu ielā 1.

FKTK aicina ikvienu atbildīgi izturēties pret savas naudas apsaimniekošanu un neuzticēties nesamērīgu un ātru peļņu sološām shēmām pat, ja piedāvājums nāk no paziņām vai sniegti šķietami pārliecinoši pierādījumi par ātri gūto peļņu.

Juridiskās un fiziskās personas drīkst piedāvāt un sniegt noguldījumu un ieguldījumu pakalpojumus tikai tad, ja iegūta nepieciešamā licence. Tikai uz licencētu pakalpojumu sniedzēju klientu noguldījumiem un ieguldījumiem attiecas valsts noteiktās garantijas.

Informācija par visiem licencētajiem finanšu pakalpojumu sniedzējiem, kā arī brīdinājumi par nelicencētajiem pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājas lapā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv