Uzvara Skopjē saglabā izredzes iekļūt Eiropas kausa otrajā kārtā Pozitīvi

3 komentāri

Eiropas kausa izcīņas G apakšgrupas otrā apļa pirmajā spēlē «VEF Rīga» basketbolisti šovakar izbraukumā ar 77:70 pieveica Maķedonijas čempionvienību Skopjes «MZT Aerodrom».

Uzvara Skopjē saglabā izredzes iekļūt Eiropas kausa otrajā kārtā

«VEF Rīga» un Skopjes «MZT Aerodrom» 77:70 (19:17, 41:38, 60:53).
Bajramovičs 16 (7 atl.b.), Strēlnieks 14, Robinsons 14 (9 atl.b.), Brauns 12 (8 rez. piesp., 4 pārtv.b.), Nikss 6, J. Bērziņš 4 (6 atl.b.), A. Bērziņš 3, Jahovičs 2, Pasečņiks 2; Stojanovskis 22 (3p. - 4/7, 12 atl.b.), Gečevskis 14 (4 kļūdas), Kostoskis 13.

Lai gan mača sākumā «Vefiņam» izdevās izvirzīties vadībā ar 5:0 un 12:5, tomēr mājinieki ātri vien atspēlējās un pat pārņēma vadību (15:14), bet pēc nospēlētām desmit minūtēm +2 (19:17) bija Latvijas čempioniem. Lielāko daļu otrās ceturtdaļas vadībā bija «VEF Rīga», tomēr iegūt ievērojamu pārsvaru neizdevās un lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 41:38.

Trešās ceturtdaļas vidū Latvijas komandai bija izdevies iekrāt jau desmit punktu pārsvaru (54:44), bet tad septiņus punktus pēc kārtas guva laukuma saimnieki (54:51), tomēr pirms pēdējām desmit minūtēm «VEF Rīga» bija +7 (60:53). Pēdējo ceturtdaļu ar 6:0 izrāvienu sāka «MZT Aerodrom», bet pēc tam panāca arī neizšķirtu 62:62.

Tomēr turpinājumā «VEF Rīga» guva septiņus punktus pēc kārtas un nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām viesi bija vadībā ar 69:62. Atlikušajā laikā «Vefiņam» izdevās nosargāt pārsvaru un izcīnīt svarīgu uzvaru.

Atgādinām, ka abu komandu pirmajā spēlē Rīgā uzvaru ar 80:71 svinēja laukuma saimnieki.

Citā G apakšgrupas šīsdienas mačā Kazaņas «Unics» savā laukumā ar 79:58 pārliecinoši uzvarēja Izraēlas čempionus Haifas «Maccabi», bet Armanda Šķēles pārstāvētā Tallinas «Kalev/Cramo» savā laukumā negaidīti ar 75:72 pieveica Turcijas klubu Bandirmas «Banvit», kas ir ļoti parocīgs rezultāts «VEF Rīga».

6 «Kalev/Cramo» 1 - 5

Nākamo spēli Eiropas kausa turnīrā «VEF Rīga» aizvadīs pēc nedēļas, kad savā laukumā uzņems «Kalev/Cramo» komandu.