Uzvara tikai «Liepājas metalurgam»

UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmās spēles šovakar aizvadīja trīs Latvijas klubi - «Liepājas metalurgs», Rīgas «Skonto» un Daugavpils «Dinaburg».

UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas pirmajās spēlēs «Liepājas metalurgs» izcīnīja uzvaru, «Skonto» cīnījās neizšķirti, bet «Dinaburg» piedzīvoja zaudējumu.

«Liepājas metalurga» futbolisti savā laukumā ar 2:1 svinēja panākumu cīņā pret Gruzijas klubu Tbilisi «Dinamo». Mača 41. minūtē liepājniekus vadībā izvirzīja Ģirts Karlsons, bet otrā puslaika sākumā Intars Kirhners dubultoja «Liepājas metalurga» pārsvaru. Spēles 68. minūtē «Dinamo» pussargs Levans Hmaladze samazināja rezultāta starpību, tomēr uzvaru laukuma saimniekiem nosargāt izdevās.

Rīgas «Skonto» futbolisti savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 ar Īrijas klubu «Derry City». «Skontiešus» 17. minūtē vadībā izvirzīja Igors Kozlovs, tomēr minūti pirms puslaika beigām «Derry City» panāca izlīdzinājumu, kad precīzs sitiens padevās uzbrucējam Tomasam Makmanusam. Otrajā puslaikā neviena no komandām vārtus gūt nespēja un rezultāts palika nemainīgs.

Bet Daugavpils «Dinaburg» komanda izbraukumā ar 0:4 piekāpās Izraēlas klubam Telavivas «Bnei Yehuda». Jau pirmajā puslaikā «Bnei Yehuda» futbolisti ieguva divu vārtu pārsvaru. Vispirms 25. minūtē izcēlās argentīniešu pussargs Pedro Hoakins Galvans, bet 38. minūtē aizsargs Dins Mori guva otros vārtus laukuma saimnieku labā. Mača 67. minūtē «Bnei Yahuda» uzbrucējs Elrans Atars panāca jau 3:0 Telavivas kluba labā, bet spēles trešajā kompensācijas laika minūtē Lirojs Zhairi guva ceturtos vārtus, uzstādot spēles galarezultātu.

UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas atbildes spēles notiks pēc nedēļas, 23. jūlijā, kad «Liepājas metalurgs» un «Skonto» cīnīsies viesos attiecīgi Tbilisi un Derijā, bet «Dinaburg» savā laukumā uzņems «Bnei Yehuda» futbolistus.

Atgādinām, ka «Liepājas metalurgs» un «Skonto» turnīru uzsāk no otrās kvalifikācijas kārtas, bet «Dinaburg» pārvarēja pirmo kārtu, divu spēļu summā ar 1:0 pieveicot Igaunijas klubu «JK Nomme Kalju».