Uzvaras parkā būs helikopteru nosēšanās laukums

Apollo
0 komentāru

Uzvaras parka teritorijā, dienvidrietumos no pieminekļa, atradīsies helikopteru nosēšanās laukums.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Katastrofu medicīnas centra (KMC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anta Buša, helikopteru laukums Daugavas kreisajā krastā ir nepieciešams, lai vajadzības gadījumā helikopteri varētu nosēsties iespējami tuvu Pārdaugavā izvietotajām daudzprofilu reģionālajām slimnīcām: Bērnu klīniskajai universitātes slimnīcai un Paula Stradiņa klīniskajai universitātes slimnīcai.

Helikopteru nosēšanās vajadzībām plānots nedaudz pārveidot bijušo autolaukumu, lai iekļautos ainavā.

Rīgas Domes Vides departamenta direktors Askolds Kļaviņš informēja, ka Vides departaments saskaņojis helikopteru nosēšanās laukuma izveidi parkā. Viņš norādīja, ka, saskaņojot ieceri, departaments apņēmies laukumā nestādīt kokus un neveikt citus pārkārtojumus, lai vajadzības gadījumā tajā varētu nolaisties helikopteri.

Kļaviņš uzsvēra, ka laukums tiks izmantots tikai ārkārtas situācijās. Attiecīgi, ja lidaparātiem būs jānolaižas Uzvaras parkā, KMC darbinieki vietu norobežos un veiks citus vajadzīgos pasākumus.

Pašlaik Rīgā ir tikai viens helikopteru laukums — pie slimnīcas «Gaiļezers».

Nepieciešamība Rīgas centrā izveidot helikopteru nosēšanās laukumu aktualizēta arī ASV prezidenta Džordža Buša vizītes sagatavošanas laikā, jo secināts, ka Rīgas centrā nav helikopteru nosēšanās vietas, lai veiktu meklēšanu un glābšanu, kā arī sniegtu neatliekamo medicīnisko palīdzību ikdienā un ārkārtējās situācijās.

Lai pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas eskadriļas Glābšanas dienesta posma speciālistu, KMC ārstu, Rīgas Pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta operatīvu sadarbību glābšanas helikoptera nosēšanās vietā Uzvaras parkā un uzlabotu gatavību reaģēt nelaimes gadījumos un ārkārtējās situācijās, nākamnedēļ, 24. maijā, plkst. 12 Uzvaras parkā notiks kopējs treniņš, kur paredzēti arī helikoptera nosēšanās un pacelšanās demonstrējumi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv