Vācija futbola klasikā aizsūta mājās angļus

Pasaules kausa finālturnīra astotdaļfināla mačā Blūmfonteinā šodien Vācijas valstsvienība ar 4:1 sagrāva Anglijas izlasi un iekļuva ceturtdaļfinālā.

Pirmā puslaika lielāko daļu laukumā dominēja Vācijas futbolisti, kuri vairākkārt «demolēja» angļu aizsardzību. Vācijas izlasei pirmajās 45 mača minūtēs bija vismaz četras lieliskas iespējas gūt vārtus, taču izmantotas tika divas no tām. 20. minūtē Miroslavu Klozi nenoturēja angļu aizsargs Metjū Apsons, bet vārtsargs Deivids Džeimss laicīgi neizgāja no vārtiem, kas ļāva Klozem iebakstīt bumbu vārtos - 1:0. 32. minūtē angļi vēlreiz iekrita aizsardzībā, kad teicamu saspēli noslēdza precīzs Lukaša Podoļska sitiens - 2:0.

Spēles 37. minūtē Anglijas izlase vienus vārtus atspēlēja, kad pēc Stīvena Džerarda centrējuma bumbu ar galvu vārtos ieraidīja Apsons - 2:1. Jau pēc pāris minūtēm Frenks Lempards izdarīja sitienu no soda laukuma robežas un bumba, atsitusies pret pārliktni piezemējās krietni aiz vārtu līnijas, bet pēc tam atlēca atpakaļ laukumā. Ne mača galvenais tiesnesis urugvajietis Horhe Larionda, ne viņa asistenti nepamanīja acīmredzamu vārtu guvumu, tādejādi pēc pirmā puslaika vadību saglabāja vācieši.

Otro puslaiku angļi iesāka aktīvi veidojot uzbrukumus, taču vistuvāk panākumam Anglija bija pēc Lemparda soda sitiena, kad bumba trāpīja pa vārtu pārliktni. Puslaika vidū Vācijas komandai izdevās trīs minūšu laikā noorganizēt divus lieliskus pretuzbrukumus, kuros Tomass Millers 67. un 70. minūtē «nokautēja» angļus - 4:1. Atlikušajā laikā abām komandām bija iespējas mainīt galarezultātu, taču Vācijas izlases uzvara vairs nebija apdraudēta.

Vēl vienā astotdaļfināla mačā šovakar, pulksten 21.30 cīņu uzsāks Argentīna un Meksika. Tieši šī pāra uzvarētājs ceturtdaļfinālā tiksies ar Vācijas futbolistiem.