Vācijā notverts mistiskais «autobāņu snaiperis»

Apollo
27 komentāri

Pēc piecus gadus ilgas izmeklēšanas Vācijā beidzot arestēts mistiskais «autobāņu snaiperis», kurš niknuma lēkmju laikā uz dažādām automašīnām raidījis vairāk nekā 700 šāvienu. Arestētais ir kāds kravas auto šoferis, kurš savos noziegumos jau atzinies, savu rīcību izskaidrojot ar «dusmām un neapmierinātību ar satiksmi».

Vācijā notverts mistiskais «autobāņu snaiperis»

Foto: randomthursday, CC BY-NC-SA 2.0

57 gadus vecā Mihaela K. «dusmu lēkmes» laimīgā kārtā cilvēku upurus neprasīja, tomēr viena sieviete 2009.gadā tika nopietni ievainota kaklā.

«Autobāņu snaiperis», kuru policija vajāja jau kopš 2008.gada, ticis arestēts svētdien. Policija viņam konfiscējusi vairākus dažāda kalibra šaujamieročus un munīciju.

Izmeklētāji ilgstoši neguva nekādus panākumus mistiskā snaipera meklējumos, jo ložu caurumi automašīnās visbiežāk tika atrasti pēc ierašanās to galamērķī, bieži pat neļaujot saprast, tieši kurā vietā tās sašautas. «Autobāņu snaiperis» šāvis uz dažādām automašīnām, tomēr pārsvarā par saviem mērķiem izvēlējies kravas automašīnas.

Vairāku federālo zemju policijas spēku kopīgās operācijās bija iesaistīti desmitiem cilvēku, kas pētīja kravas auto borta datoru datus, ierakstus no slēptajām ceļmalas kamerām, kas spēj atpazīt auto numura zīmes, un izmantoja citas metodes, tomēr tās nedeva rezultātus, vēsta «Suedwestrundfunk».

Aizturētajam var tikt uzrādītas vairākas apsūdzības, ieskaitot slepkavības mēģinājumu un smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Federālās policijas prezidents Jergs Cīrke informēja, ka aizturētais savu rīcību skaidrojis ar «dusmām un neapmierinātību ar satiksmi». Dusmu lēkmju laikā viņš no sava auto uz citiem satiksmes dalībniekiem raidījis vismaz 762 šāvienus. Cīrke šo lietu nodēvējis kā «unikālu kriminālajai vēsturei».

Izmeklētāji Mihaelu K. raksturo kā «neapmierinātu vientuļnieku, kurš ienīst cilvēkus». Profesionālais šoferis pret satiksmi Vācijā attiecies kā pret «karu».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv