Vācija sagādā Krievijai pirmo zaudējumu

Eiropas čempionāta otrajā spēļu dienā pirmo uzvaru izcīnīja Vācijas basketbolisti, kas Gdaņskā uzvarēja Krievijas izlasi ar rezultātu 76:73.

Vācieši iesāka spēli ar atrāvienu 6:0, bet pavisam drīz krievi rezultātā pietuvojās. Ceturtdaļas izskaņā vāciešiem atkal izdevās sekmīgi nospēlēt un pēc desmit spēlētām minūtēm +14 (26:12).

Otrajā ceturtdaļā vācieši palielināja savu pārsvaru pakāpeniski - pēc spēlētām trīs minūtēm 30:15, tad 33:17, 39:22, bet tuvojoties puslaika beigām Vacija pat sasniedza +19 (44:25), taču ejot atpūtā - 45:31.

Otrais puslaiks sākās ar abpusēji mainīgām sekmēm. Ceturtdaļas vidū Vācija joprojām saglabāja vadību (52:40), bet krievi pietuvojās arī līdz -5, taču pirms pēdējām desmit minūtēm vāciešiem bija desmit punktu pārsvars - 60:50.

Pēdējā ceturtdaļā Vācijas pārsvars pēc Kellija Makārtija realizētajiem soda metieniem saruka pat līdz +1 (66:65), taču uzvaru viņi no rokām neizlaida un skanot beigu sirēnai Vācijas basketbolisti varēja līksmot - uzvara ar 76:73.