Vācijas Konstitucionālā tiesa pārbaudīs eiro stabilizācijas likumību

Apollo
0 komentāru

Vācijas Konstitucionālajā tiesā iesniegtas vismaz trīs prasības ar lūgumu atzīt par nelikumīgu Bundestāga, Bundesrāta un Vācijas valdības atbalstīto lēmumu piešķirt 148 miljardus eiro stabilizācijas fondam, kas dibināts lai atbalstītu Eiropas valūtu, ziņo «Welt».

Vācijas Konstitucionālā tiesa pārbaudīs eiro stabilizācijas likumību

Foto: Scanpix/Reuters

Bez tam viens no prasītājiem, deputāts – konservators no KSS Peters Gauvailers (Peter Gauweiler), pieprasījis tiesai pieņemt pagaidu lēmumu, saskaņā ar kuru Merkeles valdībai būtu aizliegts sākt rīkoties likuma par finanšu asignējumiem ietvaros līdz laikam, kamēr tiesa nebūs izskatījusi Gauvailera sūdzību.
 
Kā vēsta «Welt», papildus trim sūdzībām, kuras jau atrodas tiesā, vēl vienu prasību gatavojas iesniegt ekspertu grupa ar plaši zināmu vācu juristu ekonomikas sfērā Markusu Kerberu (Markus Kerber) priekšgalā. Prasītāji uzskata viseiropas fonda eiro stabilizācijai izveidi par nelikumīgu.

Eksperti apgalvo, ka tā saucamais pavadošais likums, kurš regulē Vācijas parlamenta piedalīšanos viseiropas lietās, ir pretrunā ar Vācijas konstitūcijā, jo faktiski liedz iespējas ietekmēt finanšu lēmumus viseiropas mērogā un ar to pašu Vācijas varas institūcijas pārkāpj vācu līdzekļu īpašnieku garantētās tiesības uz stabilu Eiropas valūtu.

Jāatgādina, ka maija sākumā Vācijas Konstitucionālā tiesa Karlsrūē jau noraidīja līdzīgas prasības pret valdību, Bundestāgu un Bundesrātu, kurās bija lūgts atzīt par nelikumīgu daudzmiljardu palīdzības piešķiršanu Grieķijai. Sūdzību iesniedza vācu ekonomistu –eiroskeptiķu grupa ar valsts tiesību speciālistu Karlu Albrehtu Šahtsšnaideru (Karl Albrecht Schachtschneider) priekšgalā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv