Vācijas «meža zēns» apsūdzēts krāpšanā

Apollo
7 komentāri

Par «meža zēnu» dēvētajam jaunietim Vācijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības krāpšanā ar mērķi piedzīt no viņa 30 000 eiro, kas iztērēti viņa aprūpē, vēsta «The Local».

Vācijas «meža zēns» apsūdzēts krāpšanā

Foto: AFP/Scanpix

Jaunietis 2011.gada 5.septembrī ieradās Berlīnes rātsnamā, paziņojot, ka pēdējos piecus gadus dzīvojis mežā kopā ar savu tēvu, kurš augustā nomiris. «Meža zēns» runājis angliski un vāciski zinājis vien dažus vārdus.

Puisis teica, ka viņa vārds esot Rejs un ka viņš ir dzimis 1994.gada 20.jūnijā.

Rejs policijai sacīja, ka apglabājis tēvu kādā bedrē zem akmeņiem un pēc piecu dienu gājiena nokļuvis Berlīnē.

Neilgu laiku pavadījis jauniešu ārkārtas dienestā, «meža zēns» tika ievietots aprūpes namā, un viņam norīkots tiesiskais aizbildnis, tikmēr policija uzsāka plašu izmeklēšanu.

Likumsargi salīdzināja viņa DNS ar starptautisko pazudušo personu reģistru, nosūtīja viņa pirkstu nospiedumus likumsargiem visā pasaulē, līdz 2012.gada jūnijā publiskoja zēna fotogrāfiju.

Drīz pēc tam «meža zēns Rejs» tika identificēts kā 20 gadus vecais Robins van Helsums no Nīderlandes, kura vecāki dažas dienas pirms viņa pieteikšanās Berlīnē ziņoja policijai par viņa pazušanu.

Kā vēsta Nīderlandes mediji, jaunieti garlaikojusi prakse telekomunikāciju kompānijā un viņam bijušas grūtības izlemt par virzību tālākajā dzīves gājumā.

Vācijas prokuratūra tagad van Helsumam izvirzījusi apsūdzības par pabalstu izkrāpšanu laika posmā no 2011.gada septembra līdz 2012.gada jūnijam.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv