Vācijas ministrs: Ēģiptes prezidenta gāšana ir trieciens demokrātijai

Apollo
20 komentāri

Ēģiptes armijas iejaukšanās politikā un prezidenta Muhameda Mursi gāšana ir trieciens Ēģiptes demokrātijai, ceturtdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

Vācijas ministrs: Ēģiptes prezidenta gāšana ir trieciens demokrātijai

Foto: Reuters/Scanpix

Ministrs aicināja Ēģipti atgriezties pie dialoga un meklēt politisko kompromisu.

Steidzami nepieciešams, lai «Ēģipte pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie konstitucionālās kārtības», vizītes laikā Atēnās uzsvēra Vestervelle.

Jau ziņots, ka pēc vairākas dienas ilgušiem protestiem, kuros piedalījās miljoniem cilvēku, Ēģiptes armija trešdien paziņoja par konstitūcijas apturēšanu un par pirmā demokrātiski ievēlētā prezidenta Mursi atcelšanu no amata.

Lai gan armija apsolījusi pēc iespējami īsa pārejas perioda sarīkot jaunas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, pasauli pārņēmis satraukums par turpmāko situācijas attīstību gan pašā Ēģiptē, gan visā Tuvo Austrumu reģionā.

Arī Vestervelle pauda satraukumu par iespējamo Mursi atbalstītāju apspiešanu un aicināja visas puses saglabāt savaldību.

«Mēs ļoti cieši sekosim līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē. Un tad pieņemsim savus politiskos lēmumus un, iespējams, izdarīsim secinājumus,» norādīja Vācijas ministrs, piebilstot, ka te ir runa par atgriešanos uz demokrātijas ceļa.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv