Vācijas partijas panākušas vienošanos par «lielo koalīciju» Papildināts

Apollo
1 komentārs

Abas ietekmīgākās Vācijas partijas pēc visu nakti ilgušām sarunām panākušas vienošanos par tā dēvētās lielās koalīcijas veidošanu.

Vācijas partijas panākušas vienošanos par «lielo koalīciju»

Foto: Reuters/Scanpix

Amatpersonas ziņo, ka kancleres Angelas Merkeles vadītie konservatīvie ir piekrituši veidot valdību kopā ar saviem tradicionālajiem konkurentiem - sociāldemokrātiem (SPD).

Pēdējā sarunu kārta ilga 17 stundas, un tikai pēc plkst.5 (plkst.6 pēc Latvijas laika) tika paziņots, ka vienošanās beidzot ir panākta.

Lai gan vēl otrdien, sākoties sarunu pēdējai kārtai, bija virkne neatrisinātu jautājumu, partiju delegācijām izdevies panākt nepieciešamos kompromisus.

Pēdējais no klupšanas akmeņiem bijis jautājums par finansējumu dažādajiem politiskajiem risinājumiem, par kuriem partijas panākušas vienošanos.

Lai šo jautājumu atrisinātu, kanclere un kristīgo demokrātu (CDU) līdere Merkele, CDU Bavārijas meitas partijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - vadītājs Horsts Zēhofers un SPD priekšsēdētājs Zigmārs Gabriēls agrā trešdienas rītā nošķīrās no partiju delegācijām, lai pārrunātu to privāti.

Kompromisi panākti arī tādos jautājumos kā dubultā pilsonība, minimālās algas noteikšana, pensiju sistēmas reforma un ceļo nodeva ārvalstniekiem.

Sagaidāms, ka koalīcijas līguma projekta galīgais variants tiks publiskots vēlāk trešdien.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv