Vācijas sociāldemokrāti referendumā atbalstījuši «lielo koalīciju»

Apollo
3 komentāri

Vācijas sociāldemokrāti (SPD) iekšējā referendumā apstiprinājuši ar Merkeles vadītajiem konservatīvajiem noslēgto koalīcijas līgumu.

Vācijas sociāldemokrāti referendumā atbalstījuši «lielo koalīciju»

Foto: Reuters/Scanpix

SPD kasiere Barbara Hendriksa sestdien paziņoja, ka par «lielās koalīcijas» veidošanu nobalsojuši 76% no partijas biedriem, kas piedalījušies referendumā.

Balsošanā ar pasta starpniecību piedalījušies 79% no 470 000 partijas biedru, un referenduma iznākums ir nepārprotama SPD priekšsēdētāja Zigmāra Gabriēla uzvara.

«Nekad 36 gadu laikā, kamēr esmu tās rindās, neesmu redzējis savu partiju tik politiski aktīvu,» preses konferencē paziņoja triumfējošais Gabriēls. «Sen neesmu bijis tik lepns, ka esmu sociāldemokrāts.»

SPD referenduma rezultāti ļauj Bundestāgam beidzot apstiprināt Merkeli uz trešo pilnvaru termiņu kancleres amatā.

Jaunā koalīcija par ministru portfeļu sadalījumu oficiāli paziņos tikai svētdien, taču mediju rīcībā jau nonākusi informācija par svarīgākajiem ministru posteņiem.

Jaunajā Mekeles kabinetā savu amatu saglabās līdzšinējais finanšu ministrs Volfgangs Šeible. Savukārt ārlietu ministra krēslā atgriezīsies SPD pārstāvis Franks Valters Šteinmeijers.

Tikmēr Gabriēlam paredzēts uzticēt «superministriju», kura pārraudzīs valsts ekonomiku un enerģētiku.

Viens no pārsteigumiem ir Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) pārstāves Urzulas fon der Lējenas iecelšana aizsardzības ministra amatā. Viņa kļūs par pirmo sievieti Vācijas vēsturē, kas sēdīsies šajā krēslā.

Kā liecina aptauju, kuru veikusi sabiedriskā raidorganizācija ZDF un kuras rezultāti tika publicēti piektdien, 49% vāciešu atbalsta «lielo koalīciju», kamēr 33% to noraida.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv