Vāclavs Klauss: neierašanās uz Leha Kačiņska bērēm nav attaisnojama

Apollo
0 komentāru

Čehijas prezidents Vāclavs Klauss paziņojis, ka Rietumeiropas valstu un Briseles pārstāvju neierašanās uz Polijas prezidenta Leha Kačiņska bērēm liecina par zemo vienotības līmeni Eiropas Savienībā. Pēc viņa domām, daudzu Polijas partnervalstu vadītāju neierašanās uz sēru ceremoniju nav attaisnojama.

Vāclavs Klauss: neierašanās uz Leha Kačiņska bērēm nav attaisnojama

Foto: Scanpix/Reuters

«Ar gaisa transporta problēmām var izskaidrot, piemēram, Kanādas vai Austrālijas vadītāju klāt neesamību, taču nekādi nav saprotams, kādēļ atdot pēdējo godu Polijas prezidentam neieradās Rietumeiropas un Briseles līderi,» uzsvēris Klauss.

Jāatgādina, ka Polija 18. aprīlī pavadīja pēdējā gaitā savu traģiski bojā gājušo prezidentu Lehu Kačiņski un viņa sievu Mariju, kuri tika apglabāti Vavelas pilī Krakovā, līdzās Polijas karaļiem un nacionālajiem varoņiem.

Tikmēr Islandes vulkāna izvirduma radītā gaisa satiksmes haosa dēļ uz Polijas prezidenta bērēm neieradās virknes valstu vadītāju un augstas amatpersonas, tajā skaitā ASV prezidents Baraks Obama, Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, Lielbritānijas princis Čārlzs, Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers, Spānijas karalis Huans Karloss un premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess – Sapatero, Zviedrijas karalis Karls XVI Gustafs un ārlietu ministrs Karls Bilts, Somijas prezidente Tarja Halonena, Īslandes prezidents Olafurs Ragnars Grimsons, Bulgārijas prezidents Georgi Parvanovs, un Turcijas prezidents Abdullahs Gils.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv