«Vadoņa» lieta — no blogiem pie tiesnešiem un izmeklētājiem

Apollo
0 komentāru

Literāts Nilss Sakss jeb īstajā vārdā Nils Konstantinovs turpina cīnīties par Latvijas Nacionālā teātra mūzikla «Vadonis» libreta autortiesībām.

Literāts Nils Sakss apgalvo, ka dziesminieks Kaspars Dimiters (attēlā) nozadzis viņa rakstīto muzikālās drāmas «Vadonis» libretu.

Literāts Nils Sakss apgalvo, ka dziesminieks Kaspars Dimiters (attēlā) nozadzis viņa rakstīto muzikālās drāmas «Vadonis» libretu.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Rakstnieks, kurš apgalvo, ka ir mūzikla libreta autors, iesniedzis prasību gan Ekonomikas policijā, gan Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā.

Tiesas pārstāve Una Zīrāka portālam «Apollo» apstiprināja, ka saņemts Konstantinova iesniegums pret «Vadoņa» libreta autoru dziesminieku Kasparu Dimiteru un Latvijas Nacionālo teātri par autortiesību pārkāpumu. Literāts vēlas piedzīt zaudējumu un morālā kaitējuma kompensāciju.

Savukārt Konstantinova advokāts Mārcis Krūmiņš aģentūrai LETA pastāstījis, ka literāts trešdien iesniedzis prasību arī Ekonomikas policijā, lūdzot par iespējamo autortiesību pārkāpumu sākt kriminālprocesu.

Dimiters gan iepriekš paziņojis, ka libretā «Vadonis» nav neviena Konstantinova vārda. «Muzikālā drāma ir radošās grupas kopdarbs, un libretā nav neviena Nila Saksa vārda,» savā blogā rakstīja Dimiters.

Vēlāk dziesminieks arī rakstīja: «Ja Nils Sakss IR pārliecināts, ka IR noticis autortiesību likuma pārkāpums un īpašuma zādzība un ka muzikālās drāmas «Vadonis» autors IR viņš, esmu gatavs no savas autorības un izrāžu honorāriem atteikties par labu Nilam Saksam.» Pēc šā solījuma gan nekāda tālāka rīcība nav sekojusi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv