Vai citi to dara daudz biežāk?

Apollo
0 komentāru

Viņa sev pieteica: ar viņu pārgulēt — labi, bet tikai bez tuvības. (Karls Krauss)

Netīti, bet bučojas

Foto: Reuters/Scanpix

Ja ticam aptaujām attiecīgos vīriešu un sieviešu žurnālos, visiem cilvēkiem vienā laidā ir aizraujošs sekss, vienīgi pašam lasītājam ne. Rodas jautājums: varbūt ar mani kaut kas nav kārtībā? Tikai bez panikas! Seksomāni ir izņēmums, un tie, kas publiski sniedz ziņas par savu intīmo dzīvi, bieži mānās, lai sevi parādītu labākā gaismā.

Pagājušajos gadu desmitos veikti neskaitāmi pētījumi par seksualitātes tēmu. Diemžēl vēl nesen daudzi bija kļūdaini un iegūtie dati nebija reprezentatīvi.

Aptaujās, protams, tiek uzdots arī kutelīgais jautājums:

cik bieži jūs ar partneri mīlējaties?

Uz to atbildēja 3432 personas vecumā no 18 līdz 59 gadiem. Iznākums bija pārsteidzošs: divas līdz trīs reizes nedēļā viens ar otru guļ 36% precēto un 40% neprecēto pāru, bet no vientuļniekiem tikai 19%. 14% vīriešu iepriekšējos 12 mēnešos vispār nav bijis dzimumattiecību, 16% — dažas reizes.

Līdz šim valdošo priekšstatu, ka visbiežāk dzimumattiecībās stājas jaunieši, vientuļnieki un personas ar vairākiem partneriem, zinātnieki ar skaitļiem bija atspēkojuši. Tātad vientuļnieks, kas to vien dara, kā kopojas, ir dažu skribentu izdomājums, lai veicinātu sava izdevuma noietu. Vairākums kopā dzīvojošo pāru mīlējās daudz biežāk, proti, 2,5 reizes nedēļā, vientuļnieki tikai vienu ceturtdaļu no tā. Sievietēm pētnieki konstatēja līdzīgus rezultātus.

Pārsteidzoši bija arī tas, ka pārgulēšanas biežums bija visai maz atkarīgs no rases, konfesijas vai izglītības līmeņa. Melnajiem ir tikpat biežas dzimumattiecības kā baltajiem. Tikai latīņamerikāņiem procentuālais īpatsvars bija nedaudz augstāks. Sievietes bez vidusskolas izglītības ar seksu nodarbojās tikpat bieži kā vidusskolu absolventes un studentes.

Tas, kas tika atklāts attiecībā uz amerikāņiem, aptuveni attiecas arī uz Eiropu. Kāda prezervatīvu ražotāja aptauja, kas aptvēra gandrīz 10 000 pieaugušo 14 valstīs (no 16 gadu vecuma), atklāja ko līdzīgu: arī Eiropā pāri mīlējas divas līdz trīs reizes nedēļā, turklāt pāri bez laulības apliecības gan pie mums, gan viņpus dīķim ir miesaskārīgāki.

Vācijā vientuļnieki mīlējas tikai 69 reizes gadā, precētie viens ar otru guļ 118 reižu gadā. Partneri bez laulības apliecības mīlas priekiem nododas visbiežāk, proti, 146 reizes gadā, gandrīz trīsreiz nedēļā. Ar šādiem caurmēra skaitļiem viņi ierindojas aiz francūžiem, kuri apgalvo, ka mīlējoties 151 reizi gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv