Vai mikrokreditēšanas tirgus attīstās pareizā virzienā?*

Apollo
0 komentāru

Līdz ar pirmajām pozitīvajām pazīmēm Latvijas ekonomikā, pamazām sāk atdzīvoties arī kreditēšanas tirgus. Arī pieprasījums pēc kredītiem, it īpaši ātrajiem mikrokredītiem, palielinās un kā spilgts piemērs tam ir pēdējā laikā novērojamais ātrās kreditēšanas kompāniju skaita pieaugums. Pieprasījums veicina piedāvājumu. 

Vai mikrokreditēšanas tirgus attīstās pareizā virzienā?*

Foto: Publicitātes foto

Šodien šī biznesa niša piedzīvo strauju attīstību. Lai arī Baltijas valstīs pirmsākumi ātrai kreditēšanai meklējami Igaunijā, Latvijā tā attīstītas daudz straujāk un ar lielāku vērienu. Pasaulē šādi kredīti savu popularitāti iemantojuši jau sen, kā rezultātā šobrīd kopējais mikrokreditēšanas tirgus tiek mērīts 60 miljardu ASV dolāru apmērā.  

Diemžēl Latvijā normatīvie akti pagaidām šo vidi detalizēti neregulē, tā ir vēl samērā jauna, kā rezultātā tirgus spēlētājiem nav izveidojusies vienota izpratne par metodēm un ētikas normām darbā ar saviem klientiem. 

Ātrie kredīti mūsu ikdienā ienākuši tikpat strauji kā savulaik populārie hipotekārie kredīti. Nevienam nav noslēpums ar ko šī popularitāte beidzās. Iedzīvotāju zināšanas un izpratne par kredītiem bija niecīgas. Tikai retais aizdomājās par situācijām, kad kredīta maksājums var kļūt par apgrūtinājumu un radīt milzu problēmas kā minimums tuvākajiem 10 gadiem. Kredīta līgumi tika parakstīti bez to pienācīgas izlasīšanas un izpratnes. Vispār pieņemtais «postulāts» - nekustamā īpašuma cenas var tikai pieaugt – tika skandēts no visām pusēm, kas padarīja šo tirgu par ārkārtīgi spekulatīvu un ienesīgu kreditēšanas kompānijām. 

Līdzīga situācija veidojas ātri izsniedzamo kredītu tirgū, kur lielākā daļa kredītus izsniedzošo kompāniju biznesu būvē uz cilvēku vieglprātības, nezināšanas un pieredzes trūkuma rēķina. Ātrais kredīts ir noderīgs un labs līdz brīdim, kamēr spējam to atmaksāt. Diemžēl reizēm nākas secināt, ka daļa šī pakalpojuma patērētāji nav iepazinušies ar tādām informācijas sadaļām, kur sniegti skaidrojumi par darbībām, kas tiek veiktas brīžos, kad klientiem rodas problēmas ar kredīta maksājumu atlikšanu. Tādēļ, pirms izvēlēties ātrās kreditēšanas uzņēmumu, ir nepieciešams uzzināt vairākas būtiskas lietas - cik lielas komisijas būs par kredītmaksājumu atlikšanu, tā sadalīšanu, vai nebūs jāmaksā par katru īsziņu, kura jūs informēs par apstiprinājumu kredītmaksājuma atlikšanai utt. Tikpat vitāli svarīgs faktors ir kompānijas vēlme palīdzēt grūtībās nonākušajiem klientiem un tās sadarbība ar inkasso kompānijām. Patērētājiem šādai informācijai jābūt pieejamai un viņu uzdevums ir ar to iepazīties!

Ātrais kredīts nav piemērots hipotekāro kredītu maksājumu apmaksai, komunālajiem maksājumiem – tā ir tikai problēmu atlikšana, kas nesīs līdzi virkni jaunu problēmu. Šis kredīts ir ērts instruments brīdim, kad radusies konkrēta nepieciešamība iegādāties kādu lietu. Piemēram, jums jau sen iepatikusies kādā veikalā noskatīta rokassomiņa. Tieši šodien veikals nolēmis to pārdot ar 50% atlaidi. Līdz algas dienai vēl jāpagaida, bet somiņa to var arī nesagaidīt. Šādos brīžos ātrais kredīts būs īpaši noderīgs. 

Kompānija VIA SMS, uzsākot savu darbību 2009. gadā, ienāca tirgū ar vēlmi strādāt skaidri definētu noteikumu un vērtību ietvaros, nepielāgojoties vispārējām tirgus tendencēm. Uzņēmums izsniedz kredītus Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 21 līdz 65 gadiem bez kavētiem kredītmaksājumiem vai līgumsaistību pārkāpumiem. Šis princips tiek rūpīgi un stingri ievērots. 

VIA SMS lielāku uzmanību velta klientu maksātspējas izvērtēšanai, jo tikai tā uzņēmums var pasargāt sevi un savus klientus no iespējamiem sarežģījumiem nākotnē. Kompānija ne vienmēr piešķirs kredītu 15 minūšu laikā, kā to deklarē vairums mikrokreditēšanas uzņēmumu.  Mūsu princips ir veltīt vairāk uzmanības klienta maksātspējas izvērtēšanai, nevis vēlāk vērsties pret klientu ar represijām. 

Situācijas mēdz būt dažādas, tādēļ maksājumu grūtībās nonākušos klientus nenododam piedziņas kompānijām jau nākamajā dienā, bet kopā meklējam risinājumu, lai klients nesabojātu savu kredītvēsturi uz tuvākajiem 10 gadiem. 

Šim produktam ir tikpat daudz piekritēju cik noraidošo. Lai ikviens interesents varētu pārliecināties par šī produkta būtību un tā sniegtajām iespējām, VIA SMS šobrīd visiem saviem klientiem piedāvā bezprocentu kredītu – atmaksā tikpat cik aizņēmies. 

Vispusīgu informāciju par to cik ērti un vienkārši ir saņemt kredītu ar īsziņas starpniecību jūs varat iegūt kompānijas VIA SMS mājas lapā – www.viasms.lv. Lai sāktu izmantot mūsu sniegtos pakalpojumu, būs nepieciešama reģistrācija, kas ir nozīmīgs solis, lai mēs varētu izvērtēt klientu maksātspēju un mūsu sadarbība būtu abpusēji izdevīga un veiksmīga. 

Lai arī ātrie kredīti ir viegli pieejami un kredīta summas nav lielas, atgādinām - piesakot kredītu esiet atbildīgi un izvērtējiet savu spēju to atmaksāt!

Uzdod savu jautājumu VIA SMS speciālistam uz e-pastu eksperts1@e-apollo.lv  

* Šis ir apmaksāts reklāmas raksts. 


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv