Vai, «Palink» pārņemot «Neldu», Latvijā beigs pastāvēt tirdzniecības oligopols — «Maxima» un «Rimi»?

Apollo
0 komentāru

3. martā notikušajā preses konferencē veikalu tīklu «IKI» un «Cento» operatora SIA «Palink», kas darbojas Latvijā un Lietuvā, valdes loceklis Marsels Harašti (Marcel Haraszti) paziņoja par mazumtirdzniecības veikalu tīkla «Nelda» pārņemšanu. Tiesa, nozares speciālistiem šī ziņa nav jaunums.

Veikalu tīkla «Iki» un «Cento» vadītājs Baltijas reģionā Marsels Harašti

Veikalu tīkla «Iki» un «Cento» vadītājs Baltijas reģionā Marsels Harašti

Foto:

«Veikalu tīkla «Nelda» iegāde ir mērķtiecīgs solis, lai nostiprinātu mūsu veikalu tīklu pozīcijas Latvijas galvaspilsētā Rīgā, kā arī jau tuvākajā nākotnē kļūtu par vienu no galvenajiem spēlētājiem mazumtirdzniecības nozarē Latvijā,» uzsvēra SIA «Palink» vadītājs Marsels Harašti. Viņš sacīja, ka pašlaik Latvijā izveidojies oligopols — «Maxima» un «Rimi», kā arī daudzi vidējie spēlētāji, kas pircējiem ir neizdevīga situācija.

Pagaidām «Palink» tirgus daļa Latvijā vēl ir niecīga — aptuveni 4–5%, bet Rīgā lielāka — aptuveni 8–10%. Tirgus daļu iecerēts palielināt, atņemot daļu tirgus ne tikai vadošajiem spēlētājiem, bet arī citiem mazākiem tirgotājiem. Turklāt šogad iecerēts izveidot vēl 5–7 jaunus veikalus. Stāstot par nākotnes perspektīvām, M. Harašti solījās «būt elastīgs un mēģināt atkarot tirgus daļu no visiem tirgus spēlētājiem, nenosaucot konkrētus plānus un apjomus».Kopējo apgrozījumu plānots palielināt par 60 miljoniem latu.

Turklāt patērētājiem solītas izdevīgas cenas, akcijas visa gada garumā un augsts apkalpošanas līmenis, vienlaikus palielinot Latvijas ražotāju preču sortimentu. Arī bijušajos «Neldas» veikalos, kas tiks pārbūvēti atbilstoši «IKI» standartiem, turpmāk preču cenas būs zemākas.

Veikalu tīkls «Nelda» sastāv no 17 veikaliem, kas lielākoties izvietoti Rīgā un tās tuvumā. Arī veikalu tīkls «IKI» pašlaik sastāv no 17 lielveikaliem: Rīgā, Valmierā, Siguldā, Limbažos, Liepājā, Ventspilī, Carnikavā, Daugavpilī, Ludzā, Kauguros, Jelgavā, Baložos. Savukārt zemo cenu veikalu tīkls «Cento» apvieno 24 veikalus. No 17 «Neldas» veikaliem 14 veikali tiks iekļauti veikalu tīklā «IKI», bet trīs veikali tiks iekļauti veikalu tīklā «Cento», ko plānots paveikt līdz 2009. gada jūlija vidum. Veikalu tīklu apvienošanu iepriekš apstiprinājusi Latvijas Konkurences padome.

Kopējā SIA «Nelda» pārņemšanas darījuma summa netiek nosaukta.
 
Informācijai

«IKI» un «Cento» ir Baltijā trešais lielākais mazumtirdzniecības veikalu tīkls. 2008. gadā SIA «Palink» kopējais apgrozījums Latvijā pārsniedza 40 miljonus latu, kas ir par 64% vairāk nekā 2007. gadā. 2008. gadā SIA «Palink» bija viens no lielākajiem ārvalstu investoriem Latvijā un tā kopējās investīcijas pārsniedza 18 miljonus latu.

Būtisks un vērā ņemams fakts: 2008. gada februārī kontroli pār «IKI» veikalu tīklu pārņēma Vācijas, Beļģijas, Francijas, Itālijas un Šveices tirgotāju savienība «Coopernic», kas ir Eiropā otra lielākā organizācija pārtikas produktu mazumtirdzniecības jomā (10% no Eiropas tirgus). «Coopernic» pārziņā atrodas vairāk nekā 17 500 tirdzniecības vietas 18 Eiropas valstīs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
25

2017. gada 25. novembris

Vārda dienas

Trīne, Katrīne, Katrīna, Kate, KadrijaKetija, Kete, Keta, Keitija, Ketrija, Ketrina, Ketrīna, Kēta, Kēte, Trīna, Keita, Kecija, Katriona, Jekaterīna, Katalīna, Katarina, Katarīna, Katažina, Katerina, Katerīna, Katija, Katiņa, Katra, Katre, Katri, Katrina, Katrine, Jekaterina

Valūtu kursi

25.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv