Vai skolēniem vajadzīgas skolas formas

Apollo
123 komentāri

61,4% iedzīvotāju domā, ka skolēniem skolā būtu nepieciešams nēsāt vienotu skolas formu, liecina konservatīvu ideju institūta «Populares Latvija» un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā pētījuma «Laba skola: vēlmes un vērtējums» rezultāti.

Vai skolēniem vajadzīgas skolas formas

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tikmēr pretēju viedokli pauž 27,6% aptaujāto.

Pētījuma autori norāda, ka respondenti, kuru ģimenēs ir skolas vecuma bērni, skolu formu nēsāšanu atbalsta retāk - 59% - nekā tie, kuru ģimenēs bērnu nav - 63%.

Atšķirības viedokļos ir vērojamas arī atkarībā no respondentu vecuma. Tā piemēram starp aptaujas dalībniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem nepieciešamību pēc skolas formām atbalsta 36%, bet 52% ir pret tām. Tikmēr vecuma grupā 25-34 gadi vienotas skolas formas atbalsta 60%, bet vecuma grupā 55-74 gadi to nepieciešamību atbalsta 74% aptaujas dalībnieku.

Aptaujā piedalījās 1002 Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Pētījums «Laba skola: vēlmes un vērtējums» sniedz dziļāku ieskatu valsts iedzīvotāju vērtību orientācijā. Tā spilgti atspoguļojas tieši izteiktajās vēlmēs pēc tā, kādam jābūt mācību saturam un metodēm Latvijas skolās. Pētījuma autori vēlējās noskaidrot, vai skolās jāmāca būt savas valsts patriotiem, vai arī vēlamies redzēt bērnus multikulturālus un atvērtus, kā arī vai vecāki piekristu, ka viņu bērnus skolotāji var sodīt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv