Vai varu atļauties kāzas?

Apollo
0 komentāru

Ja kāzu dienu gribas nosvinēt kopa ar mīļiem cilvē­kiem…

Ielūgumi
Ielūgumus pietiekami lielā izvēlē var nopirkt veikalā vai gatavot pēc individuālā pasūtī­juma. Cenas — sākot no 11 san­tīmiem, bet par 25–35 santī­miem var nopirkt glītus kāzu ielūgumus ar visu aploksni. Pasūtīti ielūgumi vidēji izmak­sās vismaz 25 latus (100 gab.).
Līgavas kleita, plīvurs, līgavaiņu uzvalks
Iespējamie varianti: uzšūt, nopirkt veikalā, izīrēt.
Vislētāk (ap 50–70 latiem) līgavas tērps izmaksās, ja to susiet pati.
Lētāko tradicionālo garo līga­vas kleitu var nopirkt, sākot no 100 latiem, bet plīvuru —no 15 latiem.
Līgavas kleitas izīrēšana maksās no 50 latiem. Ja bū­siet pirmā, kas vilks izīrētu kāzu tērpu, nāksies maksāt pusi no kleitas vērtības, ja klei­ta ir jau lietota, atkarībā no reižu skaita, cik tā bijusi izīrē­ta, tā maksās pusi no pārdoša­nas summas mīnus 10–20 procenti.
Līgavaiņa uzvalku var no­pirkt par 100 un vairāk latiem. Kāzu uzvalka un smokinga īre maksā, sākot no 30 latiem.

Gredzeni
Juvelieru veikalos nopērka­mo laulību riņķu cenas ir atka­rīgas no gredzena lieluma, ta­jā izmantotā zelta daudzuma, kā arī dizaina. Lētākais laulību gredzens maksā 10 latu. Vidē­ji lielu gredzenu, ko izvēlas vairums pircēju, var nopirkt par 30–40 latiem.
Oriģinālus gredzenus var pa­sūtīt pie juvelieriem. To cena atkarīga no zelta daudzuma un juveliera darba apmaksas (aptuveni 24 lati plus vārdu iegravēšana — 5 lati). Pasūtot gredzenus, pastāv risks, ka tie var nepatikt.

Līgavas pušķis un mašīnas rotājumi
Tie katrs izmaksās vismaz 10–15 latus.

Telpu īre
Kāzu svinībām, kurās aici­nāti 50 viesi, telpas uz pusotru dienu maksā, sākot no 30–50 latiem. Pirtiņas īre 4–5 lati stundā. Kāzu svinības uz pel­doša upju kuģīša maksā 50 la­tu stundā, bet, ja tas noenku­rojies kādā jaukā vietiņā, — 25 latus stundā.

Kāzu galds
Tradicionālais kāzu mie­lasts ar silto galdu, ko vakara gaitā nomaina aukstās uzko­das un vēl brokastis nākamajā rītā, Rīgā izmaksā apmēram 10 latus uz cilvēku, bet, jo tālāk no Rīgas, jo lētāk — 7 un 5 latus uz cilvēku.
Summā nav ierēķi­nāti alkoholiskie dzē­rieni. Vidēji tos rēķi­na 300–500 gramu uz pieaugušo. Svinī­bām alkoholu iegādā­jas vairumā, tāpēc to izdevīgāk pirkt vai­rumtirdzniecības bā­zēs vai vietās, kur pie­dāvā atlaides.
īpaša kāzu torte maksā 2,30–7 latus par kilogramu.

Mūzika
Ir iespēja izvēlēties dīdžeju ar ierakstu un kompaktdisku kolek­ciju, vienu vai divus kāzu muzikantus, kā arī ansambli. Vislētāk izmaksās dīdžeja vai kāzu muzikanta pa­kalpojumi — ap 50 la­tiem, visdārgāk — an­samblis, sākot no 150 latiem.

Fotogrāfs
Fotogrāfu pakalpojumi iz­maksās vismaz 25 latus, vēl jārēķinās, ka būs jāsedz fotofilmiņu un bilžu attīstīšanas iz­devumi. Ja vēlaties arī bildes no fotosalona, jāpieskaita vēl 16–20 lati.

Videokamera

Kameras īre maksā aptuve­ni 15 latus dienā + drošības nauda (apmēram 70 lati), ko saņemsiet atpakaļ.

Transporta īre

Mašīnu jaunajam pārim var iznomāt par 10–80 latiem diennaktī.
Autobusu kāzu viesiem — no 30 līdz 110 latiem.

Vislētākās tradicionālās kāzu svinības (pusotru dienu) ar 50 viesiem, ja viss jāpērk pašam, izmaksā aptuveni 700 latu.
Bet, ja jaunajam pārim ir zelta rokas un izpalīdzīgi ra­dinieki, tad kāzu svinības ar 50 viesiem šodien ir iespējams sarīkot pat par 300 latiem. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

20

2017. gada 20. oktobris

Vārda dienas

Leonīda, LeonīdsLeonida, Leonide, Leonids, Leonita, Pelageja

Horoskopi

Vairāk

Valūtu kursi

20.10.2017
Ienākt apollo.lv