Vaidere gribētu, lai tiktu ieviests «pilsoņa zvērests»

Apollo
0 komentāru

Eiroparlamenta deputāte Inese Vaidere (V) nākusi klajā ar interesantu ideju – viņasprāt, stājoties Latvijas pilsonībā, būtu jādod pilsoņa zvērests, par kura pārkāpšanu būtu paredzēta atbildība.

Vaidere gribētu, lai tiktu ieviests «pilsoņa zvērests»

Foto: Edijs Pālens/LETA

«[..] Jāsakārto likumdošana attiecībā uz valsts valodas statusa nodrošināšanu un pilsonības piešķiršanu. Jānovērš iespēja nepilsoņiem īstenot zināmas politiskas aktivitātes, šajā gadījumā – vākt parakstus referendumiem. Drošības struktūrām jāspēj dot atbilde, kas tie ir par avotiem, no kuriem šīs aktivitātes tiek finansētas. Nevienā valstī tie, kuri nav pilsoņi, nedrīkst veikt zināmas politiskas aktivitātes, bet pie mums nacionālboļševikiem ir brīv vākt parakstus, lietot nezināmas izcelsmes naudu. Svarīgs pasākums būtu pilsoņa solījuma pacelšana jaunā pakāpē – stājoties pilsonībā, jādod pilsoņa zvērests, par kura pārkāpšanu paredzēta atbildība,» intervijā «Latvijas Avīzei» sacīja Vaidere.

Jautāta, kāda būtu atbildība par zvēresta pārkāpšanu, Vaidere norādīja, ka sankcijas varētu būt līdz pat pilsonības atņemšanai.

«[..] Šis būs jau nodeldēts piemērs, taču es nevaru iedomāties, kā turki Vācijā protestētu pret vācu valodu kā valsts valodu, kaut, protams, viņiem ir brīvība demonstrēt un mītiņot. Otra neiedomājama lieta ir mūsu amatpersonu neapturamā vēlme runāt ar savas valsts pilsoņiem svešvalodā, kaut televīzijā būtu elementāri nodrošināt tulkojumu tiem, kas nesaprot latviski,» teikusi politiķe.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv